HISTORIA GAZETKI

Pierwszy numer gazetki ukazał się w listopadzie 1999 roku. Nosił on nazwę "Gazetka bez tytułu". Opracowała ją pomysłodawczyni pani Urszula Kubiszyn. Od drugiego numeru współpracę przy tworzeniu szkolnego pisma z wykorzystaniem techniki komputerowej rozpoczęła pani Małgorzata Marciniak. Powstała gazetka "Nowineczki z Szósteczki", która ukazywała się regularnie co miesiąc.

Uczniowie bardzo zaangażowali sie w pracach nad powstaniem kolejnych numerów. Wszyscy czuli się współredaktorami. Zaczęli pisać wiersze, artykuły, przeprowadzali wywiady i sondaże. Gazetka stawała się coraz bardziej profesjonalnym pismem szkolnym i nabrała dużego znaczenia w środowisku lokalnym. Dzięki gazetce uczniowie ujrzeli nowe oblicze komputera. Dzięki edytorom grafiki przygotowują "komputerowe rysunki". Wykorzystanie komputera przyczyniło się do profesjonalnego wyglądu pisma i sprawia ogromna satysfakcję uczniom, których umiejętność obsługi komputera została wykorzystana w praktyce. Pozwala to na utrzymanie ciekawej szaty graficznej naszego pisma.

Do pracy w redakcji gazetki włączyła sie w 2003 roku p. Mariola Bednarska, która z zespołem dziecięcym wydaje gazetkę do dzis, a w roku 2009 dołączyła p. Jolanta Przybysz.

GAZETKA SZKOLNA "NOWINECZKI Z SZÓSTECZKI"

GAZETKA DZISIAJ
Gazetka ukazuje się cyklicznie raz na 2 miesiące. Autorami są uczniowie klas I-III.

Młodymi twórcami opiekują się panie: Mariola Bednarska i Jolanta Przybysz.

Jak sama nazwa gazetki głosi, głównym tematem są wydarzenia z naszej szkoły, oraz tematycznie związane z porami roku i kalendarzem. Nie brakuje w niej spraw poważniejszych. Informujemy o osiągnięciach w konkursach, w sporcie i o zasadach bezpieczeństwa. Promujemy zdrowy styl życia. W gazetce każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży fundowane są nagrody dla małych redaktorów, grafików i zwycięzców w rozwiązywaniu krzyżówek i łamigłówek.
Bardzo ważna i ceniona jest w naszej gazetce prezentacja twórczości własnej. Uczniowie dzielą się wrażeniami z przeczytanych książek i obejrzanych filmów. Nie brakuje miejsca dla małych poetów. Gazetka posiada rubrykę z żartami i dowcipami, które najczęściej odnoszą się do życia szkolnego i innych sfer zainteresowań dzieci. Podnosząc znajomość języka obcego, niektóre z rebusów i krzyżówek redagowane są przez uczniów w języku angielskim.
Ozdobą gazetki jest niewątpliwie grafika komputerowa wykonana przez uczniów klas I-III w pracowni komputerowej pod opieką p. Małgorzaty Marciniak.

Gazetka zawiera stałe rubryki: CO SIĘ DZIEJE W SZKOLE I ŁAMIGŁÓWKI

NR 81

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY NOWY NUMER 81 GAZETKI W KOLORZE

NR 80

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY NOWY NUMER 80 GAZETKI W KOLORZE

NR 78

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY NUMER GAZETKI 78 W KOLORZE

NR 77

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY NUMER GAZETKI 77 W KOLORZE

NR 76

POBIERZ I PRZECZYTAJ CAŁY NUMER GAZETKI 76 W KOLORZE

NR 75 - wydanie specjalne

NR 74

NUMER 73

W tym numerze dla was KOLOROWA KARTKA ŚWIĄTECZNA - GRATIS, którą możesz wysłać do koleżanki, kolegi albo do rodziny. Ich autorami są wasi rówieśnicy.

SUKCESY

• 10 maja 2000 roku nasza gazetka zajęła 1 miejsce w Konkursie na Najlepszą Gazetkę Powiatu Oleśnickiego"Gazetka 2000"organizowanego przez "Panoramę Oleśnicką".
  • 10 maja 2001 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego za przeprowadzony i zamieszczony w gazetce wywiad.
  • W maju 2006 roku wydaliśmy KOLOROWY, JUBILEUSZOWY 50 NUMER GAZETKI, który był wydrukowany w profesjonalnej drukarni "WiK".
  • W listopadzie 2009 roku obchodziliśmy Jubileusz - 10 lat istnienia gazetki.

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI:

• w styczniu 2001 roku z redaktorem naczelnym prasy lokalnej "Panoramy oleśnickiej". Panorama opublikowała reportaż tego spotkania autorstwa uczennicy Zuzanny Sikory.
  • w kwietniu 2002 roku z redaktorami Katarzyną Kijakowską i Łukaszem Brzezińskim z "Oleśniczanina".
  • w kwietniu 2005 roku z burmistrzem miasta J. Bronsiem.
  • w kwietniu 2007 roku z redakcją gazety "Oleśniczanin".
  • w kwietniu 2008 roku z paniami w bibliotece "Pod Pegazem"