Aktualności z życia szkoły
Za drzwiami szkoły czekają już wakacje...

Znów minął rok. W piątek 20 czerwca 2008 roku w blasku promieni słonecznych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008 z udziałem zaproszonych gości: burmistrza Oleśnicy p. J. Bronsia i dyrektora Zespołu Oświaty Samorządowej p. W. Pietrzaka. Po przemówieniach Sztandar Szkoły przekazany został nowemu Pocztowi Sztandarowemu.
W trakcie dalszych uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie klas VI, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice odebrali listy gratulacyjne z rąk burmistrza i dyrektora szkoły. Ze smutkiem żegnaliśmy absolwentów, życząc im dalszych sukcesów w nowej szkole.
Nagrodami książkowymi i dyplomami zostali wyróżnieni uczniowie klas I-VI z najlepszymi wynikami w nauce, z sukcesami w konkursach przedmiotowych oraz oczywiście sportowych. W klasach uczniowie podziękowali nauczycielom za trud oraz cierpliwość i odebrali świadectwa.

                 

                   

Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, przeżycia wielkiej przygody, słońca i uśmiechu na co dzień.
Rozstajemy się ze szkołą, ale tylko na dwa miesiące...


Administrator strony: Małgorzata Marciniak
"Festyn szkolny"

W słoneczną sobotę 14 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkolnym festynie sportowo - rekreacyjnym "Moje zdrowie zależy ode mnie" / więcej informacji na stronie projekty/ połączonym z obchodami Dnia Patrona. Uczestnicy przebrali się w postacie z bajek i przeszli w barwnym korowodzie z transparentami - cytatami J. Korczaka. Mieli okazję spróbować swoich sił w wielu konkursach min. wiedzy o patronie.
Gorąco gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursów odbywających się w czasie festynu.Uczeń z "Szóstki" na szóstkę.

To już trzecia edycja konkursu interdyscyplinarnego zorganizowanego w SP6 dla uczniów wyróżniających się w nauce. Konkurs, wzorowany na popularnych telewizyjnych teleturniejach ma za zadanie promować uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Po eliminacjach w I etapie 11 czerwca najlepsi rywalizowali o tytuł "Ucznia z "Szóstki" na szóstkę" w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Tradycja zobowiązuje, więc i zawodnicy wykazali się ogromnšąwiedzą z języka polskiego, historii, przyrody, matematyki, religii i plastyki otrzymując najczęściej maksymalną ilość punktów. Zadania przygotowane przez zespół do wspierania uzdolnień często wykraczały poza programy nauczania szkoły podstawowej. Wszystkie pytania przygotowane przez p. M. Olszewską w formie pięknej i kolorowej prezentacji multimedialnej urozmaiconej odpowiednimi zdjęciami zabytków Oleśnicy, zwierząt i roślin chronionych w Polsce.Najwięcej kłopotu sprawiało uczniom ułożenie kwadratów, trójkątów i krzyży z tangramów matematycznych. Z tego typu zadaniami spotykali się już wcześniej na lekcji interaktywnej w Książu.

Komisja przyznała tytuły "Ucznia z "Szóstki" na szóstkę":

Weronice Szatkowskiej z kl. 4b
Dorianowi Śnieżkowi z kl. 5a
Katarzynie Boryczce z kl. 6bGratulujemy laureatom!
Dziękujemy kobicom, którzy bardzo gorąco dopingowali swoim kolegom i koleżankom."W smoczej krainie"

30 maja odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Humanistycznego pod hasłem "W smoczej krainie" organizowanego przez PCEiK w Oleśnicy. Uczestnikiem był uczeń z klasy 6e - Bartosz Kubiak /op. I. Nowicka/.
Konkursowicze zobowiązani byli do zredagowania publicystycznej formy wypowiedzi oraz ustnej prezentacji recenzji wybranej książki. Bartek napisał felieton o tym, czy smoki mogłyby przeżyć we współczesnym świecie, zaś w recenzji zachęcił do przeczytania "Eragona". W efekcie nasz uczeń uzyskał II lokatę. Nagrodę i Dyplom odebrał w MOKiS-ie 11 czerwca podczas uroczystego podsumowania konkursów.
Gratulacje
Wizyta zagranicznych gości w naszej szkole.

W dniach od 30 maja do 3 czerwca będziemy gościć w naszej szkole delegacje nauczycieli z Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii w ramach unijnego projektu Comeniusa "Baw się i ucz po europejsku" .
Goście odwiedzą naszą szkołę uczestnicząc w lekcjach, obejrzą występy artystyczne, zwiedzą miasto i okolice (Arboretum w Stradomii oraz Dolinę Baryczy w Miliczu).

O szczegółach wizyty można przeczytać na stronie PROJEKTY W SZKOLE.


Na ścieżce dydaktycznej "Storczyk".
Las przywitał nas piękną, majową pogodą. 44 członków SK LOP poznawało osobliwości przyrodnicze na ścieżce "Storczyk" w lasach, w okolicy Zawoni. Urzekła nas nie tylko piękna pogoda, ale także fauna i flora naszego regionu. Pan Ryszard Pietrzak - pracownik Lasów Państwowych Nadleśnictwa Oleśnica - w bardzo ciekawy sposób opowiedział o hodowli drzew od nasionka do dorosłego drzewa, o sposobie przechowywania sadzonek, pokazał chronione gatunki roślin (storczyk samiczy, pełnik europejski). Obserwowaliśmy Dąb św. Jadwigi - okazały i wiekowy pomnik przyrody. Znaleźliśmy też niecodzienne zjawisko przyrodnicze - drzewiastą formę 50-letniego bluszczu pospolitego, który wykorzystuje dąb, jako naturalną podporę. Wiemy teraz też, czym różnią się budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy.
Członkowie SK LOP składają podziękowanie paniom E. Grędysie i M. Hałapacz, które zorganizowały wycieczkę oraz panu Markowi Chojnackiemu za piękną dokumentację fotograficzną warsztatów przyrodniczych. Zatrzymane w kadrze wspomnienia wzbogacą szkolną kronikę.Mali laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego
Dnia 28 maja odbył się w Bierutowie finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego "Wesołe Myślenie".
Laureatami tego konkursu zostali: Aleksandra Januszewska i Michał Wańczyk z kl. 3c (wych. J. Krosna).
Gratulujemy!Laureaci VII Turnieju Wiedzy o Regionie
Dnia 27 maja odbył się w Sali Rycerskiej naszego zamku VII Turniej Wiedzy i Regionie. Naszą szkołę reprezentowała 4 - osobowa drużyna w składzie: Małgosia Szkaradowska z kl. 3c, Klaudia Kozar i Justyna Bazylczyk z kl. 3b, Alicja Moskiewicz z kl. 3a (opiekun: J. Fryta).
Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą na temat Oleśnicy i jej zabytków, a w szczególności o Zamku Książąt Oleśnickich.
Drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy!


"Przebojowa Europa"
Dnia 9 maja 2008 roku Szkolne Kluby Europejskie , działające przy szkołach podstawowych wzięły udział w imprezie miejskiej z okazji Dnia Europy pod hasłem "Przebojowa Europa". 50 - osobowe zespoły uczniów spotkały się przy Bramie Wrocławskiej, skąd korowodem ruszyły do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Uczniowie byli barwnie przebrani, w rękach trzymali transparenty i flagi krajów europejskich. Po przybyciu do MOKiS-u 5 - osobowe drużyny zaprezentowały wyznaczone państwo i pracę plastyczną, jak również 2 przeboje wywodzące się z tego państwa. Prezentacja zawierała: tradycje, zwyczaje, sławne postacie i tańce. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowały Niemcy.
Mali Europejczycy
Dnia 8 maja 2008 roku w SP2 drużyna składająca się z członków Klubu Małego Europejczyka, którego opiekunami są p. D. Terka i p. M. Trzcińska w składzie: Klaudia Kozar, Gabriela Torz i Paweł Urban z kl. 3b zdobyli II miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy "Razem w Europie".
Mali recytatorzy
W dniu 7 maja odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wierszem o zwierzętach".
W konkursie wzięło udział 28 dzieci 5 i 6 - letnich z oleśnickich przedszkoli i szkół.
W grupie dzieci 6 - letnich Marysia Kowalczyk zajęła II miejsce, a Oliwia Nowakowska - III miejsce (wych. J. Fryta).
Konkurs przygotowały i poprowadziły panie B. Kubów i J. Fryta. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe.
Wycieczka po wiedzę

Matematyka to wiedza tajemna, abstrakcyjna i niepojęta. Tak myśli większość uczniów, którzy codziennie zmagają się z twierdzeniem Pitagorasa, algorytmami lub problemem Euklidesa.
Zespół nauczycieli matematyki z naszej szkoły zorganizował 24 kwietnia udział w niezwykle ciekawej lekcji, która przeniosła uzdolnionych i wyróżniających się młodych matematyków w interaktywny świat nauki, zagadek i Techniki: "ExploraPark" w zamku Książ i pokazały w niekonwencjonalny sposób, że matematyka oraz nauki przyrodnicze i techniczne są integralną częścią naszej codzienności. Lekcja rozpoczęła się wykładem połączonym z prezentacją komputerową, w czasie której uczniowie poznali straszne tylko z nazwy techniki tworzenia parkietażu, fraktali, morfingu, funkcjonowanie ciągu Fibbonaciego w przyrodzie oraz zasadę algorytmu mnożenia "na tzw. żaluzję". Potem rozpoczęło się istne szaleństwo gier, zabaw logicznych, łamigłówek i puzzli.

                 

Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i zasiąść do wybranego zadania - stanowiska. Można było doświadczalnie poznać dowody twierdzenia Pitagorasa, sprawdzić swoje kompetencje w zakresie wyobraźni przestrzennej, przesyłać dźwięki na odległość, obliczać pole wielokiąta nietypową metodią Picka, odczytywać obrazy anamorficzne ujęte w zniekształconej perspektywie, a nawet zobaczyć Ziemię nocą. Uczniowie badali, dociekali, poszukiwali i odkryli, że świetnie się bawią.
ExploraPark to miejsce niezwykłe, warte zwiedzenia.

                                                       


Mali laureaci
Dnia 4 kwietnia 2008 roku w PCEiK w Oleśnicy odbyło się POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Zostań Mistrzem Ortografii". Szkołę reprezentowali laureaci konkursu szkolnego.
Sandra Wojtasik z kl. 3c (wych J. Krosna) zajęła II miejsce, a Mateusz Śliwka z kl. 3b (wych. D. Terka) zajął IV miejsce.

Dnia 24 kwietnia 2008 roku w SP 7 w Oleśnicy odbył się MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY "Wesołe Myślenie", zorganizowany przez PCEiK.
I miejsce w konkursie miejskim zajęli Aleksandra Januszewska i Konrad Kolański, a II miejsce Szymon Koczur (wych. J. Krosna).
Osoby te będą reprezentowały SP6 w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się w 28 maja w Bierutowie.

Dnia 25 kwietnia w SP4 odbył się KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA OLEŚNICY POD HASŁEM "Zwierzęta chronione w Polsce". Szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona w stapie szkolnym:
Paweł Potomski z kl. 3d (wych. D. Czuba), Magdalena Jankiewicz z kl. 3a (wych. K. Nowatkowska - Kapusta) i Konrad Kolański z kl. 3c (wych. J. Krosna).
Drużyna zajęła II miejsce.

W ogólnopolskim konkursie "Mój Las" wyróżnienia na szczeblu okręgu (województwa) zdobyły: Sandra Wojtasik i Aleksandra Januszewska z kl. 3c (Opiekun: J. Krosna).

Wszystkim małym laureatom i wychowawcom gratulujemy sukcesów.


Laureatka Konkursu Języka Angielskiego
Dnia 23 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Oleśnicy odbył się VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA OLEŚNICY. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych oleśnickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało troje przedstawicieli wyłonionych w eliminacjach wewnątrzszkolnych w składzie: Marta Łukoszko (kl. 6a), Bartosz Kubiak (kl. 6e) i Mateusz Filip (kl. 6e).
W wyniku konkursowych zmagań, polegających na rozwiązywaniu testu sprawdzającego między innymi poszczególne umiejętności językowe, słownictwo i gramatykę wyłoniono zwycięzcę współzawodnictwa. Okazała się nią Marta Łukoszko ( prowadzona przez mgr Małgorzatę Majkę), która uzyskała łącznie 98 pkt na 100 możliwych do zdobycia. Dzięki temu SP6 zajęła I miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego.
Zarówno Marcie, jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Powiatowy Konkurs Historyczny
Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się Finał IV Powiatowego Konkursu Historycznego "Polska w czasach powstań narodowych XVIII/XIX w". Do trzeciego etapu zmagań z historią zakwalifikowało się 18 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu oleśnickiego. Młodzi historycy rozwiązywali przez 60 minut zadania konkursowe. W pytaniach zamkniętych wybierali jedną z podanych odpowiedzi, w pozostałych zadaniach postępowali zgodnie z poleceniami. Gdy komisja złozona z nauczycieli historii sprawdzała zadania, uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli Szkolną Izbę Regionalną, którą zaprezentowała wszystkim p. B. Pudlis.
Uczenica naszej szkoły Monika Fryta z kl. 6b zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.W przyszłym roku młodzi historycy spotkają się w Twardogórze, ponieważ I miejsce zajęła uczennica z twardogórskiej podstawówki.


W czwartek 10 kwietnia 2008 roku
drzwi naszej szkoły zostały szeroko otwarte dla dzieci i ich najbliższych.

Na ten czas szkoła przygotowała się na przyjęcie gości. Przyszli "zerówkowicze" otrzymali drobny upominek.

Punktualnie o godz. 17.00 część artystyczną rozpoczął zespół wokalny "Żaczki".
Następnie pan dyrektor powitał wszystkich serdecznie oraz omówił cel i program spotkania. Goście mogli obejrzeć na ekranie prezentację multimedialną o szkole, którą przedstawiły uczennice z klasy szóstej. Dzieci z obecnych oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne.
Na zakończenie rodzice w towarzystwie swoich pociech zwiedzali szkołę. Spacerowali po korytarzach, oglądali sale lekcyjne, pracownie komputerowe, bibliotekę, świetlicę i sale gimnastyczne. Podziwiali wystawy prac uczniów.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.
Sprawdzian szóstoklasisty
8 kwietnia 2008 roku szóstoklasiści pisali swój pierwszy ważny egzamin w życiu - sprawdzian podsumowujący szkołę podstawową. Tradycyjnie test składał się z 25 zadań, w tym 20 zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Uczniowie musieli wykazać się między innymi umiejętnością uważnego odczytywania różnych tekstów, wyszukiwania w nich ważnych informacji oraz rozumowania i wykorzystania wiedzy w praktyce. Umiejętność zredagowania krótkiej notatki sprawdzało zadanie 24, w którym uczniowie mieli przewidzieć pogodę na podstawie mapy, natomiast ułożenie dłuższej wypowiedzi pisemnej sprawdzało zadanie 25, w którym uczniowie pisali o miejscu, które jest dla nich wyjątkowe, czyli "Jedyne pod słońcem!" Rozwiązanie zadań z matematyki i przyrody nie sprawiło większych problemów.
Choć sprawdzianu nie można nie zdać, emocji nie brakowało. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki sprawdzianu. Szóstoklasiści otrzymają je 28 maja br. Wówczas przekonamy się, czy test był rzeczywiście "Jasny jak słońce."


By język giętki...
28 marca 2008 roku w naszej szkole odbył się po raz piąty Drużynowy Turniej Oleśnickich Szkół Podstawowych "By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa..." pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy. Uroczystego otwarcia dokonali Wiceburmistrz Oleśnicy Henryk Bernacki oraz Wicedyrektor SP6 Krzysztof Kaczmarek.
W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny z oleśnickich szkół podstawowych: z SP2, SP4, SP6 i SP8.
Uczestnicy, rozwiązując zadania konkursowe, wykazali się wiedzą z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego, znajomością literatury młodzieżowej, umiejetnością posługiwania się poprawną polszczyzną, kojarzenia ważnych wydarzeń i postaci historycznych oraz elementarą wiedzą z zakresu kultury i sztuki.
Po podsumowaniu wyników konkursu jury przyznało:
- I miejsce reprezentacji z SP4;
- II miejsce reprezentacji z SP6;
- III miejsce reprezentacji z SP2;
- IV miejsce reprezentacji z SP8.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Iwona Nowicka i Sabina Stala.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały uhonorowane nagrodami oraz upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Oleśnicy.

                 

                   OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZEGO UCZNIA
W dniach 7- 8 marca 2008 roku we Wrocławiu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego "Słowo daję" 2007/2008.
Naszą szkołę i cały rejon oleśnicki reprezentował Bartosz Kubiak z kl. 6e /nauczyciel prowadzący - p. Iwona Nowicka/, który uzyskał najwyższe noty w etapie szkolnym i rejonowym.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny. Patronat honorowy nad konkursem objęły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dolnośląski Kurator Oświaty. Wśród jurorów zasiadał prof. Jan Miodek.
W finale wzięło udział 43 uczniów z całej Polski, a także Litwy i Ukrainy, wyłonionych spośród 8 tysięcy uczestników.
Pierwszą częśc konkursu stanowiło rozwiązanie testu językowego. W drugiej części finaliści musieli przygotować i zaprezentować przed publicznością opowiadanie na wylosowany temat. Ocenie podlegała treść opowieści (dynamiczność, ciekawość, zawarty morał) oraz jej sposób wygłoszenia przed publicznością (kontakt wzrokowy, autentyczność, mowa ciała i dykcja)
W tej kategorii Bartek zdobył maksymalną ilość punktów i tym samym wpisał się na listę siedmiu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego "Słowo daję" 2007/2008.
Otrzymał wyróżnienie specjalne za najciekawsze i najlepiej wygłoszone opowiadanie!

Wielkie gratulacje!
Życzymy kolejnych edukacyjnych wyzwań i spektakularnych sukcesów./Szczegółowe informacje o konkursie na stronie www.konkursslowodaje.pl/


Kiermasz wielkanocny
W dniach od 12 do 14 marca 2008 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Kiermasz ozdób świątecznych, które własnoręcznie wykonały dzieci, rodzice i nauczyciele oddziałów przedszkolnych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny.
Spotkania z poezją i prozą w SP6
7 lutego w naszej szkole odbył się coroczny konkurs recytatorski pod hasłem "Spotkania z poezją i prozą". Zorganizowały go i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego panie Iwona Nowicka i Alina Rudzińska. Udział w nim wzięło 31 uczniów z klas 4-6. Większość uczestników przygotowało ambitne utwory spoza kanonu lektur, dbając o odpowiednią interpretację tekstu i kulturę słowa. Wrażenia artystyczne konkursu podniosły występy muzyczne K. Wiącek i E. Krzepiny, które wykonały utwory na wiolonczelę i skrzypce.
Po wysłuchaniu wsystkich prezentacji jury przyznało 5 głównych nagród. Wśród laureatów znaleźli się: Z. Gołębska, B. Kubiak, W. Jagodzińska, K. Boryczka i K. Maliszewska. Będą oni reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim.
Wszystkim "młodym miłośnikom żywego słowa" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 4 marca 2008 roku w MOKIS-ie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski, w którym uczeń naszej szkoły
Bartek Kubiak z kl. 6e zajął 2 miejsce.
Gratulujemy sukcesu.


Jestem bezpieczny w szkole i w domu
Pod takim właśnie tytułem 24 stycznia 2008 roku odbyła się impreza dla dzieci oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Od września 2007 we wszystkich grupach wychowawcy realizowali zadania związane z ogólnoszkolnym programem "Bezpieczna Szkoła". Przez pół roku najmłodsi uczniowie nabywali wiedzę i umiejętności oraz prawidłowe formy zachowania się, zgodne z zasadami bezpieczeństwa ogólnie rozumianego. Uczyli się jak funkcjonować w grupie, by czuć się dobrze w swoim środowisku, nie zagrażać własnemu życiu i zdrowiu oraz innych. W czasie imprezy dzieci zdały egzamin z zasad ruchu drogowego. Doskonale poradziły sobie z wyborem miejsca do zabawy, argumentując trafnie i logicznie, że park czy plac zabaw to nie tylko miejsce przyjemne do spędzenia wolnego czasu, ale i bezpieczne, gdyż obserwowane przez rodziców i znajomych sąsiadów. Dzieci wiedziały, że w trudnych sytuacjach, kiedy mamy i taty nie ma w pobliżu trzeba prosić o pomoc policjanta, strażaka czy lekarza. W związku z tym udowodniły, że znają numery telefonów na policję, do straży pożarnej, i na pogotowie. Wszystkie drużyny zwycięsko przeszły konkurencje, otrzymały gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Organizatorki imprezy: Jolanta Przybysz i Jolanta Fryta.


Wigilia w szkole.
21 grudnia uczniowie w każdej klasie dzieląc się opłatkiem, składali sobie ciepłe, świąteczne życzenia.Spędzili miłe chwile spożywając wspólnie tradycyjne specjały wigilijne i śpiewając kolędy. Również w klasach młodszych odbyły się spotkania opłatkowe połączone z wystawieniem "Jasełek" dla rówieśników, rodziców lub babć i dziadków. Dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy szkoły mieli okazję w tym dniu obejrzeć "Jasełka" w wykonaniu uczniów klasy 2d, których przygotowała p. Beata Michalak i wysłuchać kolęd śpiewanych brawurowo przez zespół "Żaczki" /p. Elżbieta Burak/.
Dzień Zielonej Wstążeczki.
Dzień Zielonej Wstażeczki to dzień bez przemocy. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu nosili małą, zieloną wstążeczkę, jako symbol przyłączenia się do akcji. Obejrzeli przedstawienie teatralne "Nasza klasa" i spotkali się z Inspektorem Policji ds. Nieletnich, który przybliżył im zagrożenia i konsekwencje używania środków odurzających.Kurator Sądowy ds. Nieletnich omówił zagadnienie dotyczące konsekwencji niezrealizowania obowiązku szkolnego, oraz opowiedział co grozi małoletniemu za popełnione przestępstwo. Pedagog szkolny przedstawił różnice pomiędzy zachowaniem uległym, asertywnym a agresywnym. Uczniowie obejrzeli także filmy: "Asertywność - sztuka bycia sobą" /poznanie metod radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych/, oraz "Przygnębienie i apatia" /poznanie technik zwalczania apatii/. Zajęcia z elementami socjoterapii "Stop agresji" poprowadził psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. W klasach czwartych nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat: Mierz siły na zamiary. Celem tej akcji zorganizowanej przez zespół "Bezpieczna Szkoła" było obniżenie zachowań agresywnych u uczniów poprzez ukazanie konsekwencji działań niepożądanych oraz kształtowanie zasad reagowania na akty przemocy i korzystanie w razie potrzeby z pomocy dorosłych. Program akcji opracowała p. Halina Wojtaszczyk - Lewek.


  Mikołaj.
6 grudnia tradycyjnie już pojawił się w naszej szkole pan w czerwonym, dostojnym stroju z workami pełnymi prezentów. Sporo się natrudził, zanim wszystkich obdarował. Była to miła i długo oczekiwana chwila przyjmowania prezentów lub klasowych wyjazdów do kina i wyjść do Pizzerii.Kiermasz świąteczny
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, na którym można było kupić piękne ozdoby i dekoracje na święta oraz prezenty dla najbliższych. Uczniowie klas 1a, 1d i 3 d wraz z wychowawcami M. Hałapacz, M. Trzcińską i D. Czubą i rodzicami własnoręcznie wykonali świąteczne przedmioty. W czasie kiermaszu bożonarodzeniowego zebrano kwotę 860 zł. 500 zł przekazano na Fundację "A kogo? - Budzimy do życia". Pozostała kwota została rozdzielona na potrzeby klas przygotowujących kiermasz.
Próbny sprawdzian klas VI.
30 października został przeprowadzony próbny sprawdzian dla uczniów klas szóstych "Nad morzem". Diagnozę pisało 121 uczniów. Test obejmował 25 zadań /20 zamkniętych i 5 otwartych/. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów.Święto Drzewa.
Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej. Corocznie obchodzone jest 15 października. W tym dniu sadzimy drzewka dla ludzi, świata i pokoju. Nasza szkoła obchodziła to święto po raz piąty. Cała społeczność szkolna obejrzała inscenizację słowno-muzyczną na temat roli drzew w przyrodzie. Został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem "Portret Drzewa", polegający na malarskim przedstawieniu wybranego gatunku drzewa oraz akcja sadzenia drzewek na terenie szkoły. Posadzone drzewka upiększają otoczenie i wzbogacają je o nowe gatunki drzew. W bieżącym roku swoje drzewka posadziły klasy pierwsze, a członkowie szkolnej organizacji ochrony przyrody posadzili duże drzewo dla pokoju na świecie.


Pasowanie na ucznia
Ślubowanie to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich pierwszoklasistów.
"W Korczakowskim szeregu idziemy przez świat. Podaj rękę kolego, a w niej iskierki znak" - takie hasło towarzyszyło 5 października najmłodszym uczniom, gdy wstępowali w szeregi szkolnej braci. Przeszli swoisty egzamin, pochwalili się tym, co potrafią najlepiej i przystąpili do ślubowania. Życzymy im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i wielu sukcesów.
Nasza szkoła jest bezpieczna
W ramach współpracy z Policją 16.10.2007 roku wychowawcy grup przedszkolnych zorganizowali spotkanie z funkcjonariuszem Policji. Tematyka spotkania dotyczyła: bezpieczeństwa na ulicy, na podwórku, w domu, zachowania w kontakcie z nieznajomym lub z groźnym zwierzęciem. Spotkanie uatrakcyjniła maskotka policyjna i pokaz radiowozu policyjnego.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2007/2008
3 września nowy rok szkolny rozpoczęło 818 uczniów i 50 nauczycieli. Najważniejsze plany na ten rok, to aby "Szóstka" była szkołą bezpieczną, by każdy czuł się tu dobrze i mógł rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.