Aktualności z życia szkoły

  ŻEGNAJ SZKOŁO... NA WAKACJE CZAS


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011. Na uroczystych apelach z udziałem zaproszonych gości uczniowie prymusi odebrali świadectwa szkolne z czerwonym paskiem i nagrody książkowe za sukcesy w nauce, w konkursach i w rywalizacjach sportowych. Pan dyrektor podziękował rodzicom za współpracę, a listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżniających się w nauce uczniów. Pożegnaliśmy uroczyście szóstoklasistów, którzy we wrześniu rozpoczną nauką już w gimnazjum.

Oto listy uczniów, którzy wyróżnili się w nauce i zachowaniu:

Uczniowie, którzy ukończyli klasę 3 z wyróżnieniem
Uczniowie, którzy otrzymali promocję do następnej klasy z wyróżnieniem
Absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem


  ICH BAL... PIERWSZY BAL... Pozostały tylko wspomnienia...

Dzień 20 czerwca był niezwykle uroczysty dla uczniów klas szóstych, którzy kończą naukę w naszej szkole. Tanecznym krokiem poloneza w odświętnych strojach rozpoczęli swój pierwszy, wielki bal.
GALERIA ZDJĘĆ:

     

  "KATYŃ - OCALMY OD ZAPOMNIENIA"

15 czerwca Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Oleśnicy odwiedzili wyjątkowi goście. Pani Ludmiła Seredyńska-Iwaniuk /Sekretarz Zarządu Dolnośląskiego Rodziny Katyńskie/) oraz Pani Teresa Florkiewicz przyjechały, aby opowiedzieć o historii zbrodni katyńskiej i swoich bliskich, którzy zostali zamordowani przez NKWD w 1940 roku.
W spotkaniu brali udział uczniowie klas szóstych, którzy po wysłuchaniu historii mogli zadawać pytania dotyczące tematu. Była to dla nich niezwykła lekcja historii. Wizyta Pań stanowiła część projektu "Katyń - ocalić od zapomnienia". Jego głównym koordynatorem jest Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy, zaś SP 6 włączyło się w realizację tego ciekawego przedsięwzięcia. Kolejnym krokiem będzie posadzenie przez społeczność "Szóstki" dębu - pomnika upamiętniającego ofiarę zbrodni - Piotra Florkiewicza zamordowanego w Twerze. /M. Babicz/


"WESOŁO I ZDROWO NA SPORTOWO"

Już po raz kolejny nasza szkoła wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Zacisze" w Oleśnicy oraz przy współpracy z Komendą Powiatową Policji i Państwową Strażą Pożarną w Oleśnicy zorganizowała 11 czerwca coroczny Festyn Osiedlowy pod hasłem "Wesoło i zdrowo na sportowo" . W tym roku z uwagi na trwające obchody 50-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze" organizatorzy postarali się o nowe atrakcje. Tradycyjnie bawili się nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz liczni goście - w większości mieszkańcy okolicznych osiedli. Dzięki dużej pomocy rodziców młodsze dzieci bawiły się na przygotowanych stanowiskach zadaniowych. Tutaj maluchy musiały popisać się zręcznością. Rzucały do celu, kopały do bramki, celowały do kosza, a wszystkie zadania wykonywały z ogromnym skupieniem i przejęciem. Po szalonej gonitwie na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni i sportowych emocjach w licznych konkurencjach sportowych maluchy wraz z rodzicami mogły wzmocnić się przy stoiskach gastronomicznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rady Rodziców "Szkoła na szóstkę". Za symboliczną opłatę można było posilić się grillowaną kiełbaską albo smacznym domowym ciastem. Podobnie jak w roku poprzednim rodzice przeprowadzili loterię fantową. Ku ogromnemu zaskoczeniu organizatorów już po niecałej godzinie losów zabrakło.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się jazda na koniach. Chętnych było bardzo wielu i nie zraziła ich nawet długa kolejka oczekujących.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich był na pewno objazdowy teatrzyk "Bajkowa podróż". Aktorzy przebrani w zabawne stroje zabawiali publiczność wesołymi scenkami. Wspólnie z dziećmi śpiewali i tańczyli, a kto jeszcze miał mało mógł wziąć udział w organizowanych przez nich zabawach i konkursach.
Jak co roku superatrakcję przygotowali nasi policjanci i strażacy. Każdy miał możliwość dokładnego obejrzenia wozów strażackich i policyjnych albo zrobić pamiątkowe zdjęcie na motocyklu policyjnym. Po takiej przygodzie nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki zapragnęły zostać w przyszłości policjantem lub strażakiem. Starsi uczniowie ,po emocjach egzaminu na kartę rowerową, chętnie brali udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. I tutaj także swój udział podkreślili rodzice. Szczególnie czynnie do zawodów w tym roku włączyły się mamy. Dzielnie walczyły o miejsce na podium.
Przez dłuższą chwilę zabawiali nas muzycznie utalentowani uczniowie rywalizując w konkursie mini playback-show. Śpiewała "Justyna Steczkowska", "Lady Gaga", "zespół Afromental" i wielu innych wokalistów.
Pogoda w sobotę była jak na zamówienie. Świeciło słońce, a niewielkie chmury na krótką chwilę dawały zmęczonym uczestnikom zabawy odrobinę cienia. Festyn tradycyjnie zakończył się podsumowaniem konkurencji oraz uroczystym wręczeniem nagród, które hojnie zafundowała Spółdzielnia Mieszkaniową "Zacisze" z Oleśnicy.
W imieniu uczestników zabawy serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom imprezy za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie festynu i chyba nie przesadzę pisząc, że z ogromną niecierpliwością oczekujemy niespodzianek jakie czekają wszystkich za rok. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/
FOTOGALERIA:

       

       


    LAUREACI KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny z wykorzystaniem technik komputerowych dla uczniów klas 1-3 "Baśnie Europy" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2. Jedną z laureatek konkursu została uczennica z naszej szkołyWeronika Kaznowska z kl. 2d , która w programie graficznym Paint wykonała ilustrację do wybranej przez siebie baśni "Pinokio". Wyróżnienie otrzymała Laura Kwoczała z kl. 2c za grafikę do "Calineczki".
Uczniowie wykonali prace pod kierunkim M. Marciniak.
Laureatom gratulujemy.


W SOBOTĘ 11 CZERWCA ZAPRASZAMY NA FESTYN OSIEDLOWY
HARMONOGRAM IMPREZ
8.00-9.30 Egzamin na kartę rowerową
10.00 Rozpoczęcie festynu - apel okolicznościowy. Wystąpienie Dyrektora Szkoły i Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze"
10.15-11.30 Zabawy dla dzieci "Bajkowa Podróż" prowadzone przez aktorów
11.30-12.30 Miniplayback show
11.30-12.30 Konkurencje sportowe
12.30-13.00 Mecz piłki nożnej - rodzice-uczniowie-nauczyciele
13.15-14.00 Podsumowanie festynu, wręczenie nagród, zakończenie festynu.

Przewidziane są liczne ATRAKCJE towarzyszące:
Biwak harcerski
Prezentacja policjantów KPP i Państwowej Straży Pożarnej
Piknik hippiczny /jazda konna dla chętnych dzieci za pisemną zgodą rodziców i odpłatnością 2 zł/
Loteria
Punkty gastronomiczne /możliwość korzystania za niewielką opłatą na rzecz Stowarzyszenia Rodziców "Szkoła na szóstkę"/


UCZEŃ Z SZÓSTKI NA SZÓSTKĘ

To już piąta edycja konkursu interdyscyplinarnego zorganizowanego w SP 6 w Oleśnicy dla uczniów wyróżniających się w nauce. Konkurs, wzorowany na popularnych, telewizyjnych teleturniejach, ma za zadanie promować uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Po eliminacjach w I etapie wyłonieni zostali najlepsi, którzy w II etapie 3 czerwca 2011 roku rywalizowali o tytuł "Ucznia z Szóstki na szóstkę" w poszczególnych kategoriach wiekowych klas 4,5 i 6 w obecności publiczności. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą z języka polskiego, historii, przyrody, matematyki, religii, muzyki oraz plastyki otrzymując najczęściej maksymalną liczbę punktów. Zadania przygotowały Małgorzata Olszewska I Barbara Rojek we współpracy z innymi nauczycielami. Wszystkie pytania zostały przygotowane w formie pięknej i kolorowej prezentacji multimedialnej urozmaiconej odpowiednimi zdjęciami zabytków Oleśnicy, obrazów przedstawiających wydarzenia historyczne, elementów architektonicznych lub zwierząt i roślin. Najwięcej kłopotu sprawiło uczniom ułożenie kwadratów, trójkątów i krzyży z tangramów matematycznych. Publiczność na sali mogła również sprawdzić swoją wiedzę przysłuchując się odpowiedziom.
Komisja w składzie: Joanna Kajmowicz. Halina Wojtaszczyk-Lewek, Barbara Rojek przyznała tytuły "Ucznia z Szóstki na szóstkę":
Aleksandrze Poszwie z klasy 4d
Tomaszowi Kłodnickiemu z klasy 5b
Konradowi Kolańskiemu z klasy 6c
Gratulujemy laureatom i dziękujemy kibicom, którzy bardzo gorąco dopingowali swoim kolegom i koleżankom. M. Olszewska


NASI NAJMŁODSI RATOWNICY - PIĄTĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE

31 maja 2011r. odbył się we Wrocławiu Dolnośląski Finał Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie życ" 2011, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.
Konkurs swoim patronatem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, Minister Zdrowia Ewa Kopacz, a honorowym gościem tegorocznej edycji konkursu była Wiceminister Edukacji Lilla Jaroń. Nasi uczniowie w składzie Klaudia Wróbel z klasy III b, Patryk Moskiewicz z klasy III c oraz Dawid Sendek z klasy III b, po tym jak 27 kwietnia 2011r. awansowali do Finału tego konkursu, wykazując się ogromną wiedzą i przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie z różnymi sytuacjami z życia codziennego zajęli zaszczytne piąte miejsce, tracąc tylko 3,5 punkta do zwycięzcy.
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowała E. Grędysa.


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

31.05.2011 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy odbyło się spotkanie uczniów z podróżnikiem-geografem panem Bolesławem Grabowskim. Były to barwne powieści z fascynujących jego podróży poparte slajdami i niezwykłymi pamiątkami. Odbyły się 3 spotkania na temat Egiptu i Afryki Środkowej. Uczestniczyły następujące klasy: IVA, B, C, D, VA i VI A, B.
Pierwszą podróż - opowieść rozpoczął od Egiptu - Kairu największego miasta Afryki, oraz Muzeum Egipskiego - złote maski Tutenchamona, piramidy w Gizie, Sakkarze i Memfis. Później odbyliśmy podróż przez największą pustynię Saharę. Mogliśmy zobaczyć życie w oazie na Białej Pustyni, zwiedziliśmy świątynie w Abu Simbel i Luksorze. Mieliśmy okazję zobaczyć również slajdy z podwodnych raf koralowych Morza Czerwonego.
Dla przybliżenia atmosfery i klimatu Egiptu odbyła się prezentacja i "sesja zdjęciowa" strojów arabskich męskich i damskich oraz ich prezentacja na terenie szkoły. Zaprezentowane były liczne pamiątki z podróży po tym starożytnym kraju.
W drugą podróż pan Grabowski zabrał nas do Afryki Środkowej. Ukazał nam jak przedrzeć się przez puszczę równikową i dotrzeć na szczyt czynnego wulkanu. Wędrowaliśmy przez puszczę równikową, sawannę, czynne wulkany, codzienne życie plemion afrykańskich Hutu, Tutsi i Twa czyli Pigmejów. W swej niezwykłej podróży podziwialiśmy dzikie zwierzęta: gepardy, żyrafy, nosorożce i wiele innych. Mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć maski afrykańskie, maczety, miski z trawy itd. Stanowią one atrakcyjną i egzotyczną ilustrację podróży po Afryce Środkowej. Spotkanie było bardzo owocne i udane, uczniowie byli zachwyceni tymi opowieściami, poszerzyli i wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności.
Spotkanie zorganizowała: B. Pudlis - nauczyciel przyrody

RELACJE uczniów po spotkaniu. Czytaj ...


PUCHAR DLA SZKOŁY

26 maja 2011r. w Szkole Podstawowej Nr7 odbyła się VI edycja Miejskiego Turnieju Matematycznych Par uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary uczniów wyłonione w szkolnych eliminacjach konkursu, które przygotowała i przeprowadziła pani Barbara Rojek wraz z szóstoklasistami. W wyniku zmagań konkursowych ośmiu par ze wszystkich klas piątych, najwięcej punktów zdobyli:

Tomasz Kłodnicki i Marcin Tyrakowski z VB
Dominika Palma i Julia Wałęga z VA.


Wymienieni uczniowie zajęli na szczeblu miejskim odpowiednio I i II miejsce zdobywając puchar dla szkoły a dyplomy i nagrody książkowe dla siebie. Uczniów przygotowała do konkursu pani Bożena Łukoszko.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Podsumowanie zbiórki elektrośmieci

27 maja 2011 po raz trzeci odstawiliśmy w ramach konkursu ogólnopolskiego "Chroń przyrodę dla przyrody" 1800 kg elektrośmieci. W sumie w tym roku szkolnym udało się nam uzbierać około 5,6 tony elektrośmieci, które przekazaliśmy Fundacji Nasze Środowisko. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i zapraszamy do kontynuacji działań w kolejnym roku szkolnym.

     

LAUREACI KONKURSÓW KLAS 3

Po raz kolejny grono pedagogiczne naszej szkoły ma powód do dumy. Spośród wielu uczniów startujących w konkursach na różnych szczeblach, laureatami zostali uczniowie z "Szóstki". Na wyróżnienie i gratulacje zasługują:

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "WESOŁE MYŚLENIE" etap III
2 miejsce - Sonia Sokołowska z kl. 3b /E. Grędysa/
5 miejsce - Filip Tomaszewski z kl. 3d /K. Nowatkowska-Kapusta/

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY
1 miejsce Sonia Sokołowska z kl. 3b i Filip Tomaszewski z kl. 3d
wyróżnienie - Kacper Tomaszewski z kl. 3d

POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII"
1 miejsce - Jakub Nowicki z kl. 3b/E. Grędysa/
4 miejsce - Krzysztof Cichecki z kl. 3a
8 miejsce - Filip Tomaszewski z kl. 3d

MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY pod patronatem Burmistrza Oleśnicy
1 miejsce - Krzysztof Cichecki z kl. 3a /D. Czuba/
2 miejsce - Jakub Nowicki z kl. 3b /E. Grędysa/

KONKURS BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"
III miejsce na etapie subregionu wrocławskiego i V miejsce w województwie dolnośląskim - Klaudia Wróbel z 3 B, Patryk Moskiewicz z 3 C oraz Dawid Sendek z 3 B

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI
2 miejsce w kategorii klas 3 - Eryk Flejter z kl. 3c
2 miejsce w kategorii klas 2 - Oliwia Olszańska z kl. 2 c

Małym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


KOMUNIKAT

Dnia 12 maja 2011 roku o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami lub prawnymi opiekunami uczniów przyszłych 5-latków, 6-latków i klas pierwszych.


WIELKI SUKCES MAŁYCH RATOWNIKÓW Z "SZÓSTKI"

29 kwietnia bieżącego roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Konkursie Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", nad którym patronat objął między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jerzy Miller, Minister Edukacji Narodowej - Katarzyna Hall, Marszałwek Województwa Dolnośląskiego - Marek Łapiński, Polsko - Czesko - Niemieckie Prezydium Euroregionu Nysa. W Finale Subregionu Wrocławskiego reprezentanci kategorii klas I-III w składzie Klaudia Wróbel z klasy III b, Patryk Moskiewicz z klasy III c i Dawid Sendek z klasy III b zajęła III miejsce i awansowała do ścisłego Finału Województwa Dolnośląskiego. Młodzi ratownicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą wykorzystali doskonale radząc sobie z zadaniami praktycznymi, które polegały między innymi na udzieleniu pomocy osobie z krwotokiem, ze złamaną nogą, poparzonej czy umiejętności poradzenia sobie w razie pożaru. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale. Reprezentację naszej szkoły do konkursu przygotowała E. Grędysa. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

     

NIE TYLKO "CZERWONY KAPTUREK" ...!

Dnia 29 kwietnia bieżącego roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły, jak również pięciolatki z oleśnickiego Przedszkola Nr3 mieli okazję wysłuchać programu słowno- muzycznego wykonanego przez grupę wokalno - teatralną "Happy Team" pod opieką Małgorzaty Majki w SP Nr6 w Oleśnicy. Podczas tego niezwykle barwnego i żywiołowego występu maluchy mogły między innymi śledzić losy Czerwonego Kapturka. Piękna scenografia, odpowiednia oprawa muzyczna, różnorodne rekwizyty i kostiumy młodych artystów bardzo zaciekawiły zebraną publiczność. Dzieci z uwagą i skupieniem obserwowały grę zaangażowanych aktorów; na ich twarzach niejednokrotnie gościł uśmiech, radość i zadowolenie. Dodatkową atrakcją występu uczniów z grupy "Happy Team" były wykonane w języku angielskim piosenki wykorzystujące rozmaite rekwizyty i ciekawe opracowania ruchowe. Publiczność bardzo chętnie włączała się do wspólnego śpiewu a także wykazała się znajomością języka angielskiego w nazywaniu różnych przedmiotów, liczb i wyrażeń z życia codziennego. Po przedstawieniu na wszystkich zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.
Możliwość wystąpienia przed publicznością sprawiła aktorom dużo satysfakcji - zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami, a widzom dostarczyła wielu niezapomnianych wzruszeń i radości./rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

     

LAUREACI KONKURSU EKOLOGICZNEGO "CZYSTA GLEBA"

29.04.2011 r. reprezentanci naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym "Czysta gleba" w SP nr 4. Szkołę reprezentowali: Wojciech Cyran z kl.IV D, Konrad Brzozowski i Konrad Kolański z kl. VI C. Uczestnicy zmagali się indywidualnie. Należało pokonać 40 zadań, w większości typu zamkniętego, gdzie uczniowie wykazali się ogromną i szeroką wiedzą na temat gleby. Właściwie potrafili wykorzystać zdobyte wiadomości i umiejętności. Konrad Kolański zajął I miejsce w kategorii indywidualnej. Natomiast w kategorii grupowej zajęli zaszczytne II miejsce. Uczniów przygotowała p. Bożena Pudlis. Zwycięzcom gratulujemy! /B. Pudlis/


       
PROJEKT "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych"


Od 1 kwietnia 2011r. do czerwca 2012r. nasza szkoła uczestniczy w realizacji projektu systemowego "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych". Projekt finansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektu jest zapewnienie każdemu dziecku na pierwszym etapie kształcenia oferty edukacyjno - wychowawczej i profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami rozwojowymi.

Wiecej informacji w "Projektach w szkole"


Szkolny Konkurs Ekologiczny "Oszczędzam energię - chronię klimat".
Konkurs szkolny dla kl. 4-6 był kolejnym punktem realizacji zadań kampanii energetycznej pt. "Oszczędzam energię - chronię klimat" w naszej szkole. Odbył się 13 kwietnia 2011 roku. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów zainteresowanych ekologią z klas 4 - 6. Przez 45 min rozwiązywali test składający się z 24 pytań typu otwartego i zamkniętego. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosiła 65. Test sprawdzał wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu ekologii, ochrony środowiska i praktycznych zachowań mających na celu oszczędność energii, a co za tym idzie środowiska.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
1 miejsce: Konrad Kolański z kl. 6c /51 pkt/
2 miejsce: Michał Rychlak z kl. 5b /48 pkt/
3 miejsce: Mateusz Śliwkat z kl. 6b /47 pk/
Konkurs przygotowały nauczycielki przyrody: Janina Matuszak przy współpracy z Bożeną Pudlis.

   

Wyniki współzawodnictwa klasowego w konkursie ekologicznym "Oszczędzam energię chronię klimat" przeprowadzonego w dn.13.04.2011r ZOBACZ...


LAUREAT POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

12 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się Finał VII Powiatowego Konkursu Historycznego "W obronie polskiej mowy - czyli 123 lata pod zaborami" dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 14 uczniów szkół z powiatu oleśnickiego, którzy byli laureatami eliminacji szkolnych. Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Uczeń naszej szkoły Konrad Brzozowski z klasy 6c zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. /Marta Babicz/


DRUGA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Zgodnie z zapowiedzią 08.04.11 po raz drugi w SP6 w Oleśnicy odbyła się zbiórka ZSEE czyli zużytego sprzętu elektryczno - elektronicznego pod hasłem "Chronię przyrodę dla przygody". Jest to jedno z wielu działań ekologicznych realizowanych w tym roku w placówce. Tym razem udało się nam zebrać 1300 kg elektrośmieci!
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Oleśnicy do włączenia się w naszą akcję, którą nadal kontynuujemy. Przypominamy, że gabaryty sprzętu nie grają roli, a oprócz tego można przynosić zużyte świetlówki. Drzwi naszej szkoły są otwarte od poniedziałku do piątku dla każdego, kto taki sprzęt przyniesie lub przywiezie. Najlepiej gdybyście Państwo zjawiali się ze sprzętem do godz.15.00 ale w wyjątkowych sytuacjach można go zostawić na portierni szkoły do godz.19.00.

   

Kolejny sukces Basi w konkursie recytatorskim PEGAZIK

29 marca 2011 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK dla szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 24 uczniów - laureatów eliminacji miejsko-gminnych.
Wśród nich znalazła się Barbara Steblecka z klasy 4b, która zaprezentowała wiersz Danuty Wawiłow pod tytułem "Daktyle". Oryginalna interpretacja zdobyła uznanie jury, Basia otrzymała wyróżnienie. To kolejny sukces naszej utalentowanej recytatorki. Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów! /J. Kajmowicz/


  EKOLOGICZNE WYCIECZKI

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka odwiedzili niektóre oleśnickie zakłady pracy w ramach realizowanego przez przyrodników projektu "Oszczędzam energię - chronię klimat".
Celem wycieczek było budzenie świadomości ekologicznej w zakresie oszczędzania energii oraz poznanie specyfiki pracy zakładów ze zwróceniem szczególnej uwagi na sposoby oszczędzania energii w poszczególnych miejscach.
Uczniowie klas IV a, b, c, d odwiedzili oczyszczalnię ścieków i wysypisko śmieci. Poznali w ten sposób zasady funkcjonowania oczyszczania miasta, nowoczesne sposoby segregacji śmieci, oczyszczania wody oraz sposób wykorzystania biomasy do energii cieplnej.
Uczniowie klasy V a i V b gościli w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Dobroszyckiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą urządzeń uzdatniających wodę, obserwacja pomp i filtrów ciśnieniowych oraz funkcjonowanie chlorowni.
Klasa V d i VI c poznala Elektrociepłownię w Oleśnicy, która ogrzewa prawie wszystkie domy na terenie miasta. Miał węglowy transportuje się do elektrociepłowni za pomocą taśm, ponieważ ludzie nie daliby sobie rady . Znajdują się tam 4 piece grzewcze. W jednym mieści się 60 ton miału. Czasami zimą, gdy temperatury są niskie trzeba korzystać aż z 4 pieców.
Klasa V c odwiedziła jeden z ośmiu, ale najprawdopodobniej największy w Oleśnicy punkt skupu złomu przy ul. Energetycznej. Dowiedziała się tam, jakie rodzaje odpadów skupuje firma, w jakiej ilości, jaka cena jest poszczególnych metali oraz do jakich miejsc są dalej przekazywane odpady. Wszyscy uczestnicy otrzymali przykładowy formularz przyjęcia odpadów, jaki trzeba wypełnić przy oddawaniu produktów do skupu i szczerze byli zachęcani do ponownego przybycia ale już w charakterze klientów.
Uczniowie klasy 6 d odwiedzili firmę Poliplast - jednego z największych producentów systemów kanalizacyjnych i sanitarnych z tworzyw sztucznych w Polsce. Swoje produkty dostarcza na rynek krajowy, jak również zagraniczny do ponad 30 krajów na całym świecie, a wśród nich do tak egzotycznych miejsc jak Mongolia, Singapur, Nowa Zelandia czy Emiraty Arabskie. Naszym przewodnikiem po zakładzie Poliplast był dyrektor ds. produkcji pan Jerzy Iwański. W przystępny sposób przedstawił ofertę firmy. Uczniowie zobaczyli linie produkcyjne, na których produkuje się rury i kształtki, będące elementami systemów kanalizacji zewnętrznej i wewnętrznej, kanalizacji niskoszumowej, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz systemów rynnowych. Wykorzystuje się w tym celu polichlorek winylu, polipropylen, a także duże ilości materiałów z recyklingu. Uczniowie dowiedzieli się, że oferta Poliplastu jest kompleksowym rozwiązaniem w zakresie bezpiecznego odprowadzania, oczyszczania i zagospodarowania ścieków oraz wód deszczowych.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zakładom pracy za umożliwienie odwiedzin i możliwość poznania specyfiki ich pracy. /Koordynatorki projektu: B.Pudlis i J. Matuszak/

       

  SPOSÓB NA DZIEŃ 21 MARCA

Po raz kolejny uczniowie młodszych klas z oleśnickiej Szóstki pozazdrościli starszym kolegom i koleżankom i z pomocą nauczycieli i wychowawców w dniu 21 marca zorganizowali swoją edycję popularnego konkursu "Mam talent". Obserwując duże zaangażowanie dzieci i rodziców, ich pomysłowość oraz popularność samego konkursu wśród uczniów organizatorzy postanowili na stałe wpisać imprezę do kalendarium szkolnego. Starsi uczniowie tradycyjnie już od kilku lat bawią się w ten sposób w Dniu Zielonej Wstążeczki, natomiast młodsi w ten barwny sposób witają pierwszy dzień wiosny. Tegoroczny konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Beata Kubów, Jolanta Fryta oraz Katarzyna Nowatkowska - Kapusta. Dodatkową atrakcją imprezy była wystawa rozmaitości. W małej sali gimnastycznej uczniowie młodszych klas zaprezentowali swoje ciekawe zbiory chwaląc się wytworami swojej pracy lub efektami kolekcjonerstwa. Tradycyjnie jury drugiej edycji w składzie: pani Halina Wojtaszczyk - Lewek, pan Dariusz Świerczyński i pani Zofia Rychlewska, nie miało prostego zadania. Jednak po gorliwej dyskusji wyłoniło laureatów w poszczególnych czterech kategoriach.
Kategoria "Śpiew": I miejsce Julia Kaczmarek 2C, II miejsce Maria Kowalczyk 3C, III miejsce Adrianna Winiarska 3D
Kategoria "Gra na instrumentach": I miejsce Dawid Sendek 3B, II miejsce Daniel Wojtasik 3C, III miejsce Mateusz Budek 2A
Kategoria "Taniec": I miejsce Ola Huczyńska i Ola Tyrakowska 3C , II miejsce Noa Olszowa 2D, III miejsce Daria Kaczmarek i Ola Kubów 2C
Kategoria "Galeria różnorodności": I miejsce Marta Spólna 2B, II miejsce Klaudia Wróbel 3B, III miejsce Wiktoria Bezak 2B
Za najciekawsze prezentacje stoisk nagrodzeni zostali: I miejsce Filip Linkowski, II miejsce Kuba Omiecina, III miejsce Zuzia Dolińska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci medale ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorzy tegorocznej edycji mają nadzieję, że w następnym roku chętnych do zaprezentowania własnego talentu będzie jeszcze więcej uczniów. Jeszcze raz wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w zabawie za rok. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/


  BY JĘZYK GIĘTKI...

17 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy już po raz ósmy spotkały się trzyosobowe drużyny z oleśnickich podstawówek na Drużynowym Turnieju Oleśnickich Szkół Podstawowych "By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...",który przebiegał pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Wiceburmistrz Henryk Bernacki, Dyrektor SP6 Emil Matuszak oraz Wicedyrektor SP6 Jadwiga Wieczorek.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Iwona Nowicka, Joanna Kajmowicz /nauczycielki języka polskiego w SP 6/ oraz Marta Babicz /nauczycielka historii w SP 6/. W turnieju wzięli udział reprezentanci SP 2, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy, rozwiązując zadania konkursowe, wykazali się wiedzą z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego, literatury, umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną, kojarzenia ważnych wydarzeń i postaci historycznych oraz wiedzą z zakresu kultury i sztuki.
Prezentacje drużyn zgodnie z regulaminem, kryteriami i ustaloną przez organizatorów punktacją oceniało jury w składzie: M. Chlebowska - Salamon z SP 2, Małgorzata Wesołowska z SP 4, J. Szczegodzińska z SP 7, J.Stojanowska z SP 8 i J. Potrząsaj z Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Maksymalnie za prawidłowe rozwiązania wszystkich turniejowych zadań można było uzyskać 115 punktów. Po podsumowaniu wyników punktacji poszczególnych drużyn jury przyznało:
I miejsce reprezentacji z SP 2, II miejsce reprezentacji z SP 7, III - reprezentacji z KSP , IV - SP 8, V - SP 6 i VI - SP 4.
Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Fryta /4a/, Marcin Tyrakowski /5b/ i Konrad Brzozowski /6c/. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały uhonorowane nagrodami oraz upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Oleśnicy.
Gratulujemy młodym humanistom "giętkości języków" i życzymy dalszych sukcesów!/Organizatorki konkursu/

   O konkursie napisano także w ogólnopolskim tygodniku "Gazeta Szkolna". ZOBACZ...


  MATEMATYCZNE PARY

16 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas V "Matematyczne Pary". Do rywalizacji przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn z klas piątych. Każda drużyna wzięła udział w sześciu konkurencjach tj.: gra "Kółko - krzyżyk",test, zadania tekstowe, łamigłówka, krzyżówka liczbowa, krzyżówka geometryczna. Za każde zadanie drużyny zdobywały punkty określone w regulaminie konkurs. O zajętym miejscu decydowała suma zdobytych punktów z wszystkich konkurencji. Uczniowie poprzez zabawę mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę zdobytą na lekcjach matematyki.
Startując w drużynach dwuosobowych nie czuli się osamotnieni w trakcie rozwiązywania problemów, mogli nawzajem uzupełniać swoją wiedzę, uczyli się współpracy i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Prowadzącymi poszczególne konkurencje byli uczniowie klas szóstych biorący aktywny udział w zajęciach koła matematycznego.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
I miejsce - Dominika Palma i Julia Wałęga z kl.Va
II miejsce - Tomasz Kłodnicki i Marcin Tyrakowski z kl.Vb
III miejsce - Radosław Kolański i Maciej Żyszkiewicz z kl.Vd.
Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w miejskiej edycji konkursu "Matematyczne Pary" organizowanej od kilku lat przez Szkołę Podstawową nr 7 w Oleśnicy.
Szkolny etap konkursu przygotowała i przeprowadziła nauczycielka matematyki p.Barbara Rojek./B. Rojek/


DZIEŃ OTWARTY W "SZÓSTCE"

Tradycyjnie w miesiącu marcu Szóstka "otwiera swoje drzwi" dla dzieci, które w następnym roku szkolnym 2011/2012 zaczną uczęszczać na zajęcia w oddziałach przedszkolnych oraz wypełniać obowiązek szkolny w klasach pierwszych. Wszystkich gości w progu szkoły uśmiechem i drobnym upominkiem witali nasi najmłodsi uczniowie, którzy na zajęciach plastyczno - technicznych sami wykonali papierowe pamiątki. W innym miejscu młodzi redaktorzy szkolnej gazetki "Nowineczki z Szósteczki" reklamowali swoje czasopismo i rozdawali zredagowane przez ich zespół informatory. Tak jak w latach poprzednich zwiedzanie szkoły rozpoczęło się od stołówki. Tutaj pan dyrektor Emil Matuszak bardzo serdecznie powitał gości i zaprosił do zwiedzania placówki. Wcześniej wszyscy uczestniczyli w pokazie multimedialnym, w którym przedstawiciele szkolnego samorządu w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej szkole. Na zakończenie prezentacji maluchy z oddziału pięciolatków zaprezentowały program artystyczny śpiewając i tańcząc wesołe pląsy. Dopiero teraz goście podzieleni na mniejsze grupy rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Dzięki temu sami mogli zobaczyć to wszystko o czym słyszeli w prezentacji.
Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim gościom za ich zainteresowanie i obecność. Wierzą też, że tym którzy jeszcze nie podjęli decyzji o przyszłej edukacji swoich dzieci taka propozycja ułatwi dokonanie właściwego wyboru./rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

GALERIA ZDJĘĆ

       

FERIE W SZKOLE

HARMONOGRAM ZAJĘĆ


  ŚREDNIOWIECZNE ZAMKI

Po raz kolejny uczniowie klas IV naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Marty Babicz, zorganizowali niepowtarzalną wystawę pod tytułem "Średniowieczne zamki". Tradycyjnie uczniowie pracowali indywidualnie lub w wybranych grupach. W niektórych makietach wyczuć można było pomocną rękę rodziców, którzy nie potrafili oprzeć się pokusie przygody związanej z wędrówką w czasie. Podobnie jak w poprzednim roku wystawę ulokowano w naszej czytelni. Tutaj opiekun biblioteki, pani Zofia Rychlewska zadbała już o to, aby te wspaniałe budowle mogły podziwiać szerokie rzesze szkolnych rówieśników. Wystawę obejrzały też maluchy z naszego szkolnego przedszkola. I tym razem okrzykom zachwytu nie było końca.
W imieniu zwiedzających gratulujemy czwartoklasistom dobrze wykonanej pracy i życzymy wspaniałych wrażeń w odkrywaniu kolejnych tajemnic z historii. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

     

  W KARNAWAŁOWYM NASTROJU

Tegoroczny długi okres karnawału okazał się dla najmłodszych uczniów oraz wszystkich przedszkolaków z oleśnickiej Szóstki źródłem niezapomnianych przeżyć. Na długo zapamiętają wesołą muzykę, śpiewy i tańce w rytmie ulubionych przebojów. W tym roku pierwsze bawiły się przedszkolaki. Ku ogromnemu zadowoleniu organizatorów maluchy pokazały swoją dojrzałość do zabawy. Doskonale współpracowały z prowadzącym zabawę wodzirejem. Rodzice także stanęli na wysokości zadania ubierając swoje pociechy w barwne i bajkowe stroje. Wielu z nich wykazało się w tej dziedzinie niespotykaną pomysłowością. Pośród czarujących księżniczek, piratów i kolorowych biedronek w karnawałowym orszaku powędrowały czarownice, piękna egipska Kleopatra, zwinne pantery oraz wiele najrozmaitszych postaci z popularnych bajek i filmów dla dzieci. Miłą niespodzianką dla rozbawionych maluchów był zorganizowany w przerwie zabawy słodki poczęstunek. Tak wzmocnione przedszkolaki mogły w pełni sił i humoru dotrwać do końca swojego pierwszego balu.
W pierwszym tygodniu lutego swojego balu doczekali się także uczniowie klas I-III. I tak jak przedszkolaki oni także wykazali się swoistą pomysłowością. W wykonaniu niektórych strojów wzorowali się nawet na czarnych bohaterach z horrorów, a za krwawymi i przerażającymi maskami kryli się nie tylko chłopcy. Dla uczniów klas trzecich była to już ostatnia taka szkolna impreza. Za rok wezmą już udział w karnawałowej dyskotece. Na pewno wtedy niektórzy z nich zatęsknią za specyficzną atmosferą balu przebierańców. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

   

  EKOLOGICZNA SZÓSTKA

Dnia 10.02.2011 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr6 im J. Korczaka w Oleśnicy przeprowadziła pierwszą zbiórkę elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego konkursu "Chroń Przyrodę dla Przygody". Zbiórka ta wpisuje się w realizowaną w szkole kampanię "Oszczędzam energię - chronię klimat", którą prowadzimy w ramach projektu Fundacji GAP Polska "Z energią na rzecz ochrony klimatu". Podczas dzisiejszej akcji zebraliśmy 2,6 tony zużytego sprzętu elektryczno-elektronicznego. Zwycięzcą w kategorii indywidualnej został Wiktor Kwasek z kl.5c /410 kg.
Apelujemy do wszystkich, którzy nie wiedzą co zrobić z zepsutymi urządzeniami na prąd, aby przynieśli je do szkoły, gdyż akcja trwa nadal!


Na plac przed szkołą podjeżdżały coraz to inne samochody.

 

Trzeba było drugiego busa załadować bo tyle tego mieliśmy.

WYNIKI PIERWSZEJ ZBIÓRKI "ELEKTROŚMIECI" W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FUNDACJI NASZE ŚRODOWISKO "Chroń przyrodę dla przygody":
1. Wiktor Kwasek z kl. 5c - 410 kg
2. Marta Skowrońska z kl. 5a - 320 kg
3. Kamila Wiącek z kl. 4b - 305 kg
4. Wiktoria Różańska z kl. 5a - 116 kg
5. Waldemar Janik z oddziału przedszkolnego 2 - 68 kg
6. Weronika Kalecińska z kl. 5d - 62 kg
7. Klaudia Maksymczak z kl. 4b - 61 kg
8. Paulina Kacała z kl. 4d - 41,5 kg
9. p. Maria Hałapacz - 41 kg
10. Tomasz Kowalski z kl. 6b - 40 kg
11. Patrycja Studenna z kl. 5a - 24 kg
12. p. Bożena Pudlis - 23 kg
13. p. Barbara Rojek - 20 kg
14. Madhav Szuwalski z kl. 5b - 19 kg
15. p. Małgorzata Olszewska = 17 kg
W sumie zebraliśmy jako szkoła 2,6 tony elektrośmieci, które poddane utylizacji i recyklingowi nie zaśmiecą naszej Ziemi. Dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji i zapraszam do dalszej zbiórki, której I etap kończy się w czerwcu /J. Matuszak/


Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu na najlepszy komiks o oszczędzaniu energii!

Z 200 nadesłanych na ogólnopolski konkurs prac konkursowych, jury wyłoniło laureata konkursu. Decyzja była wyjątkowo trudna, każdy z autorów włożył wiele wysiłku w przygotowanie komiksu o oszczędzaniu energii. Dodatkowo jury konkursu przyznało 5 autorom komiksów wyróżnienia. 2 wyróżnenie otrzymała uczennica naszej szkoły Laura Korzeniowska z kl. 4b. Jej pracę można obejrzeć na stronie www.ekoszkola.pl/pl. Gratulujemy.
SUKCES BASI W KONKURSIE RECYTATORSKIM "PEGAZIK"

31 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy odbyły się eliminacje miejskie XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Uczestniczyli w nich recytatorzy z oleśnickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego - Barbara Steblecka z kl. 4b, Magdalena Pawłowska z kl. 5b oraz Patrycja Papke z kl. 4c. Jury konkursowe zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru, interpretacje utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wśród laureatów znalazła się Basia Steblecka, która zajęła III miejsce. Zaprezentowała wiersz D. Wawiłow "Daktyle". Nasza młoda recytatorka weźmie udział w eliminacjach powiatowych "Pegazika", które będą miały miejsce w marcu br. w PCEiK-u w Oleśnicy.
Wszystkim naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a za Basię w trzymamy kciuki w marcu!/I. Nowicka/SZKOLNE SPOTKANIA Z POEZJĄ I PROZĄ

Jak co roku 14 stycznia 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem SPOTKANIA Z POEZJĄ I PROZĄ. Zorganizowała go i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego pani Iwona Nowicka. Udział w nim wzięli recytatorzy z klas 4-6. Wystąpienia poprzedził krótki trening ruchowy, oddechowy i dykcyjny, który pomógł uczestnikom przezwyciężyć tremę. Spotkanie uatrakcyjnił także występ gitarowy O. Dajczman z kl. 6b.
Uczestnicy wygłaszali wybrane utwory poetyckie - w większości spoza kanonu lektur i podręczników szkolnych. Prezentacje - zgodnie z regulaminem konkursu, kryteriami i według ustalonej punktacji - oceniało jury w składzie: pani D.Terka, pani D. Czuba i pani I. Nowicka. Szczególną uwagę zwracano przede wszystkim na interpretację utworów, kulturę słowa i wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja przyznała trzy główne nagrody za oryginalne interpretacje. Wśród laureatów znalazły się: Barbara Steblecka z kl. 4b, Patrycja Papke z kl.4c oraz Magdalena Pawłowska z kl. 5b. Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim w MOKiS-ie.
Jury konkursu przyznało również cztery wyróżnienia, które otrzymały Natalia Fligiel z kl.5c, Klaudia Kozar z kl. 6b, Karolina Rosińska z kl. 4c oraz Karolina Gałązka z kl. 5a. Wszystkim młodym "miłośniczkom żywego słowa" oraz ich opiekunkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/  Nasza szkoła dla Ekorozwoju

W naszej szkole zaczęły działać ekozespoły i realizować kampanię ekologiczną "Oszczędzam energię - chronię klimat".
Od grudnia 2010r przyrodnicy powołali do działań kilkuosobowe ekozespoły uczniów, które pod ich opieką zaczęły realizować Program Szkoła dla Ekorozwoju pod patronatem Fundacji GAP Polska i Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Program ten wprowadza wśród uczniów trwałe nawyki zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Obszarem tegorocznych działań będzie energia. Uczniowie będą działać na rzecz poszanowania energii w najbliższym środowisku.
Co już zrobiliśmy?
Aby sprawdzić czy nasz tryb życia i nawyki nie powodują, że zużywamy zbyt wiele zasobów środowiska kosztem innych ludzi zmierzyliśmy swój ślad ekologiczny. Uniwersalnym narzędziem umożliwiającym taki pomiar jest kalkulator śladu ekologicznego. Wartość śladu ekologicznego (podawana w hektarach na osobę) określa ile zasobów środowiska wykorzystujemy do zaspokojenia swoich życiowych potrzeb. ŚREDNI ŚLAD EKOLOGICZNY POLAKA to 4 hektary, WARTOŚĆ OPTYMALNA to 2,1 hektara. Pomiar ten uzmysłowił nam jakie działania powinniśmy podjąć by zmniejszyć jego wartość. Każdy może to zrobić na stronie internetowej www.sladekologiczny.pl.
Kolejnym krokiem była wizyta badawcza w pomieszczeniach szkolnych związanych z energią tj. kotłownia gazowa ciepłej wody użytkowej, węzeł cieplny, pomieszczenie z wodomierzem, gazomierzem i licznikiem poboru energii elektrycznej.
O kolejnych działaniach na rzecz poszanowania środowiska będziemy informować w kolejnych relacjach.
/Ekozespoły wraz z przyrodnikami/

     


  "Niech te święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek..."

Kiedy pojawiają się Mikołaje, gdy choinka w holu zajaśnieje kolorowymi światełkami w naszych sercach robi się miło i przytulnie. "Jasełka" w szkole to nasza tradycja. To czas uniesień, radości, a czasem łez. Wtedy po korytarzach biegają rogate diabełki, anioły całe w bieli i królowie z Herodem na czele. Rozbrzmiewają najpiękniejsze kolędy. W tym roku "Jasełka" dla dzieci przygotowali uczniowie z grupy teatralnej klas 1-3. Była to niezwykła historia narodzin Dzieciątka Jezus przeniesiona w czasy współczesne, gdzie błyszcząca oprawa zastępuje nam często całe duchowe piękno świąt Bożego Narodzenia. Przygoda aniołów na Ziemi kończy się jednak szczęśliwie, bowiem ludzie nie zagłuszyli w sobie głosu serca, wrażliwości na krzywdę, zmieniając los "dziewczynki z zapałkami".
Członkowie grupy teatralnej życzą Wam cudownych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!
"Niech choinka pachnie pięknie no i radość będzie wszędzie"
/Jolanta Przybysz - opiekun kółka teatralnego/

   


  ANIOŁKI DLA EMILKI

Już od wielu lat nasi nauczyciele przy dużej pomocy uczniów i ich rodziców z klas edukacji wczesnoszkolnej i kształcenia zintegrowanego organizują kiermasz bożonarodzeniowy. Każdorazowo uzyskane w ten sposób fundusze przekazywane są na wspólnie wybrany cel charytatywny. W tym roku postanowiliśmy zbierać środki na kosztowny gorset pionizujący dla naszej uczennicy Emilki. Przepiękne i pieczołowicie wykonane fanty na kiermasz wykonali i przekazali nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z młodszych klas. Ku ogólnemu zadowoleniu Emilka zjednoczyła szkolną społeczność. Do akcji włączyli się także uczniowie ze starszych klas IV - VI zbierając bezpośrednio fundusze do puszek. Tegoroczną organizacją, opieką i przeprowadzeniem kiermaszu zajęły się nauczycielki pani Beata Kubów i pani Katarzyna Nowatkowska - Kapusta. Patronat nad akcją zbierania funduszy w starszych klasach objęły panie Aleksandra Sobczak oraz opiekunka szkolnego koła PCK pani Benita Salik. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

   


  IMPREZA "MAM TALENT"

Już po raz kolejny zespół wspierania uzdolnień pod przewodnictwem pani Małgorzaty Olszewskiej zorganizował imprezę "Mam talent". W ten to oto sposób próbował znaleźć alternatywę na agresywne zachowania dzieci i młodzieży. Głównym celem imprezy było poszukiwanie szkolnych talentów oraz zachęcanie innych do pracy nad rozwojem własnych zainteresowań. Każdy mógł w tym dniu nie tylko wystąpić przed publicznością, ale także zaprezentować swoje niecodzienne sukcesy i dokonania w postaci licznych medali, pucharów i dyplomów. Do wystawy włączyli się też szkolni kolekcjonerzy i hobbyści prezentujący zbiory numizmatyczne, modele pojazdów, zbiory geologiczne a nawet przedziwne kostki Rubika przywiezione z różnych krajów. Dzisiaj była też doskonała okazja do zaprezentowania artystycznych osiągnięć naszych uczniów w postaci ich nieprzeciętnych rysunków i obrazów oraz wytworów z gliny. Trzeba zaznaczyć, że Dzień Zielonej Wstążeczki w oleśnickiej Szóstce jest wydarzeniem cieszącym się wśród szkolnej braci dużą popularnością i to nie tylko z powodu odwołania niektórych zajęć. Szkolny zespół do spraw walki z agresją co roku stara się, aby każdorazowo był inny od poprzednich i na swój sposób atrakcyjny. Tegoroczną imprezę poprzedziły pogadanki przeprowadzone z uczniami na godzinach wychowawczych. W tym roku dominowało hasło "Niech każdy znajdzie dla siebie alternatywę dla frustracji".
Wszystkich odważnych oceniało jury w składzie:
- pani Elżbieta Burak - przewodnicząca
- pani Zofia Rychlewska
- pani Halina Wojtaszczyk - Lewek.
Uczniowie mieli możliwość prezentacji swojego talentu w wybranej przez siebie kategorii. W tym roku publiczność podziwiała grę na gitarze klasycznej i na skrzypcach, taniec współczesny, śpiew, magiczne sztuczki, gimnastykę artystyczną a nawet była świadkiem w biciu rekordu na czas w składaniu kostki Rubika. Jak zawsze jury nie miało łatwego zadania. Dopiero po dość burzliwej naradzie wybrało tegorocznych laureatów:
I miejsce Aleksander Bylicki /klasa V C/ za zręcznościowy pokaz w szybkim układaniu klocków Rubika
II miejsce Julia Gendera /klasa IV C/ za występ wokalny
III miejsce Gabriela Torz /klasa VI B/ za pokaz gimnastyki artystyczej.
Gratulujemy laureatom oraz wszystkim odważnym, którzy nas dzisiaj rozbawili. Życzymy też, aby ten dzień stał się dla wszystkich inspiracją do indywidualnych poszukiwań, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś co będzie dawało mu pełną satysfakcję i radość. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/


       


  PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dnia 15.12.2010r w SP6 w Oleśnicy, SK LOP gościło pana Ryszarda Pietrzaka z Nadleśnictwa Oleśnica. Leśnik opowiadał o drzewku bożonarodzeniowym wokół którego gromadzą się zwierzęta w lesie i my ludzie gdy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Wspólnie zastanawialiśmy się, które drzewko kupić naturalne czy sztuczne. Prawdziwe choć drogie, wspaniale pachnie, a wyrzucone po świętach szybko rozłoży się w przyrodzie. Wieloletnia sztuczna choinka, gdy ją produkowano zatruła powietrze, a gdy kiedyś ją wyrzucimy będzie zaśmiecać świat przez kolejne kilkaset lat. Wybór dla nas jest więc jasny- drzewko bożonarodzeniowe w naszych domach ma być PRAWDZIWE! Dowiedzieliśmy się też jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę, tym w lesie i tym wokół naszych domów. Wiemy już co zabrać do lasu, gdy pojedziemy napełnić paśnik i co wsypać do karmników które są stołówką dla skrzydlatych przyjaciół.
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie legitymacji LOP nowym członkom koła.
Na zakończenie spotkania pan Pietrzak pomógł nam rozwiesić na terenie szkoły prezent dla ptaków od Nadleśnictwa Oleśnica. Były to "pyzy" - czyli kule z łoju bydlęcego, w którym zatopiono nasiona słonecznika, konopi, sezamu, kukurydzy mielonej i otrąb. Bardzo dziękujemy p. Ryszardowi za przybycie, ciekawą prelekcję i pomoc w dokarmianiu ptaków. Już dziś umawiamy się na spotkanie w lesie przy paśniku./ Członkowie koła LOP wraz opiekunką Janiną Matuszak/

     


            NOBLIŚCI BEZ TAJEMNIC

9 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Noblistów Polskich w Oleśnicy odbył się II Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy "POLSCY NOBLIŚCI - WZOREM DO NAŚLADOWANIA". Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i twórczości Henryka Sienkiewicz. Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu języka polskiego, historii, matematyki i przyrody. Zadania konkursowe dotyczyły m.in. biografii pisarza, znajomości jego utworów, rozpoznawania bohaterów na podstawie cytatów z powieści i fotosów z ekranizacji powieści historycznych, wskazywania na mapie miejsc licznych podróży H. Sienkiewicza, zapisania cyframi rzymskimi daty otrzymania przez pisarza Literackiej Nagrody Nobla. Nasza drużyna w składzie: Konrad Brzozowski /6c/, Konrad Kolański /6c/ i Mateusz Śliwka /6b/ odniosła wspaniały sukces, zajmując drugie miejsce. /Joanna Kajmowicz/,  LISTOPADOWA ROCZNICA

W wigilię Rocznicy 11 Listopada uczniowie klasy VI C z oleśnickiej Szóstki zaprosili swoich szkolnych rówieśników z klas IV - VI na uroczysty apel. Wspólnie z wychowawcą, nauczycielem historii panią Martą Babicz, przedstawili migawki z okresu 123 lat niewoli, a także przybliżyli swoim szkolnym rówieśnikom trudną drogę dochodzenia Polski do upragnionej niepodległości. Stroną muzyczną przedstawienia zajęły się szkolne ,,Żaczki"pod kierunkiem nauczyciela sztuki, pani Elżbiety Burak. Podniosły charakter uroczystości podkreślił pokaz prezentacji multimedialnej, obrazującej omawiane wydarzenia historyczne. Przy dźwiękach pieśni patriotycznych mali aktorzy wspominali kolejne rozbiory Polski oraz ciągłe próby walki o wolność, przybierających często charakter zbrojnych powstań: Kościuszkowskiego, Listopadowego czy Styczniowego. Nie pominięto też postaci Józefa Piłsudskiego, który w dużej mierze przyczynił się do listopadowego sukcesu Polaków. Niewątpliwie były to atrakcyjne zajęcia z historii, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu, jednocześnie dla organizatorów jak i uczestników apelu. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/


     


  SUKCES BASI

W Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbyły się przesłuchania V Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 9 listopada 2010r. podczas uroczystego podsumowania w Sali Rycerskiej oleśnickiego zamku. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy IVb Barbara Steblecka, która zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nasza wspaniała recytatorka zaprezentowała wiersz Mariana Hemara pod tytułem "Testament Szopena". To kolejny sukces Basi, której życzymy kolejnych udanych występów w konkursach recytatorskich. /Joanna Kajmowicz/  XI Miejski Konkurs Recytatorski

Dnia 8 listopada 2010 roku odbył się XI Miejski Konkurs Recytatorski o nagrodę Burmistrza Miasta pod hasłem "Poezja Wandy Chotomskiej", którego celem było popularyzacja wśród dzieci poezji Wandy Chotomskiej i rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów. Konkurs uroczyście otworzył Burmistrz miasta Oleśnicy J. Bronś. Wzięło w nim udział 33 przedstawicieli klas 1, 2 i 3 oleśnickich szkół wyłonionych w konkursach szkolnych.
Trafność doboru wierszy i sposób recytacji oceniało jury w składzie: pani Kamila Stemplewska /doradca metodyczny w PCEiK w Oleśnicy/, pani Beata Szukalska /Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Pod Pegazem"/ i pani Halina Wojtaszczyk - Lewek /pedagog specjalny w SP6/.
LAUREATAMI MIEJSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZOSTALI:
I miejsce - Maja Latosi /SP 4, kl. 1/, Aleksandra Konieczna /Sp2, kl. 2/ i Joanna Łuczak /SP 4, kl. 3/
II miejsce - Mateusz Stelmach /SP 8, kl. 1/, Barbara Cetnar /SP8, kl. 2/ i Eryk Flejter /SP6, kl. 3/
III miejsce - Bartosz Kopacki /SP 7, kl. 1/, Oliwia Olszańska /SP6, kl. 2/ i Mateusz Torski /SP8, kl. 3/
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki i inne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety związane z Oleśnicą.
W przerwie konkursu gości wraz z opiekunami zaproszono na poczęstunek ufundowany przez Dyrekcję Marketu Kaufland.
Laureatom gratulujemy, a sponsorom dziękujemy. /Organizatorki konkursu: p. D. Czuba i p. D. Terka/KOMUNIKAT

Dyrektor szkoły zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011.
Są to następujące dni:
- 07 stycznia 2011 r.
- 05 kwietnia 2011 r.
- 02 maja 2011 r.
Dni wolne zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Szkoły. W tych dniach szkoła zapewnia opiekę dla wszystkich chętnych uczniów.MALI RECYTATORZY

Dnia 25.10.2010r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI kl. 1-3 pod hasłem: "Poezja Wandy Chotomskiej". W konkursie wzięły udział 22 osoby z 10 klas młodszych. Recytację oceniało jury w składzie: p. Halina Wojtaszczyk-Lewek, p. Zofia Rychlewska i p. Wiesława Rychard.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Aleksander Szafranek z kl. 1b, Karolina Czerska z kl. 2a i Jakub Nowicki z kl. 3b
II miejsce - Jakub Krzekotowski z kl. 1c ,Oliwia Olszańska z kl. 2c i Eryk Flejter z kl. 3c
III miejsce - Hanna Żeglińska z kl. 1c, Filip Linkowski z kl. 2c i Kamila Szmalec z kl. 3d

Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc będą reprezentowali szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim pod patronatem Burmistrza Miasta Oleśnicy, który odbędzie się 08.11.2010r. w SP 6 o godz. 12.00 (s.04).
Konkurs zorganizowały: p. Dorota Czuba, p. Dorota Terka.  DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz 10 obchodziliśmy w oleśnickiej Szóstce Dzień Papieski. Organizacją tegorocznej uroczystości zajęły się nauczycielki religii, siostra Ruth i pani Alicja Fąfara. Wspólnie przygotowały prezentację multimedialną pod hasłem "Odwaga Świętości". W tym roku nawet przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego świętowania. Było bardzo uroczyście. Dzięki przytoczonym fragmentom homilii i przemówień, zaprezentowanym zdjęciom oraz migawek z filmów, organizatorki akademii przybliżyły naszym uczniom postać Jana Pawła II. Dla nieco starszej publiczności była to wspaniała okazja do przywołania wspomnień o Papieżu Polaku.
Spotkania Jana Pawła II z rodakami zawsze miały szczególny i niepowtarzalny charakter. Nawet teraz kiedy po raz kolejny przywołujemy wspomnienia i gdy uczestniczymy w uroczystościach na Jego cześć, z radością odkrywamy w sobie te głębokie i jakże piękne emocje. Po raz kolejny powiedzmy więc głośno, że mieć takiego rodaka to wielki zaszczyt. Jako jeden z niewielu pokazał Światu, że Polska to kraj, w którym są także Wielcy, a On był i jest Największym z Wielkich. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/PASOWANIE NA UCZNIA

Dzień 6 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy był dniem wyjątkowym - oto w szeregi braci szkolnej uroczyście wstąpiło 115 pierwszoklasistów.
W tym roku szkolnym pierwszaki pracują w czterech oddziałach, z których wyróżnia się klasa A składająca się z samych sześciolatków. Tradycyjnie nauczyciele i rodzice najmłodszych postarali się, aby tegoroczna uroczystość miała swój szczególny i niepowtarzalny charakter. W obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych rodziców, najmłodsi chwalili się tym, co już potrafią najlepiej. Po wesołym odśpiewaniu piosenki i wspólnej recytacji wiersza wszyscy jednogłośnie i zdecydowanie odpowiadali na zadawane przez starszych uczniów pytania. Tym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Następnie dyrektor szkoły Emil Matuszak, jego zastępczyni Jadwiga Wieczorek oraz wiceburmistrz Oleśnicy Henryk Bernacki na przemian dopełnili aktu pasowania nowych uczniów. Tradycyjnie posłużyli się specjalnym ołówkiem, którego duże rozmiary wywołały u niektórych najmłodszych pewne obawy. Jednak serdeczne uśmiechy na twarzach dorosłych szybko rozwiały ich wątpliwości. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnej. Następnie dumne pierwszaki udały się do swoich klas na dalszą, tym razem słodką i pełną nowych niespodzianek część uroczystości.
Wszyscy życzymy nowym uczniom samych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w zdobywaniu nowej wiedzy oraz uporu w dążeniu do tego co jeszcze nowe i nieznane. /rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

     


  JESTEM BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE

1 października 2010 roku 34 uczniów przystąpiło do szkolnego konkursu z zakresu bezpieczeństwa. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali zadania testowe typu zamkniętego. Ci, którzy osiągnęli wynik 14 punktów zakwalifikowali się do części praktycznej. Na tym etapie musieli sobie samodzielnie poradzić w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie losowo wybierali pytania dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Do tego etapu przystąpiło 8 uczniów a do konkursu regionalnego zakwalifikowali się najlepsi:
Konrad Brzozowski z kl. 6c, Alicja Moskiewicz z kl. 6a i Konrad Kolański z kl. 6c.
Zwycięzcom gratulujemy./Organizator konkursu: I. Matuszak/

       


  PRZEDSZKOLAKI W LESIE
Ostatni dzień września dla wszystkich przedszkolaków z oleśnickiej Szóstki okazał się dniem pełnym niezapomnianych wrażeń. I chociaż pogoda kapryśnie straszyła wszystkich zachmurzeniem i opadami deszczu, to jednak dla spragnionych przygody maluchów nie stanowiła ona większego problemu. Na zbiórkę stawiły się prawie kompletne cztery grupy. Szybkie buziaki na pożegnanie przejętym rodzicom i zgodnym szeregiem przedszkolaki wyruszyły na swoją pierwszą samodzielną wyprawę. Autokary zawiozły wszystkich do malowniczo położonej w lesie Hubertówki, w Ligocie Małej. Tego dnia nasze przedszkolaki były gośćmi myśliwych z Koła Łowieckiego "Sokół". Głównym zamierzeniem organizatorów wycieczki było inspirowanie dzieci do podejmowania różnorodnych działań związanych z poznawaniem środowiska leśnego. Dla gospodarzy była to okazja do uświadomienia potrzeby ochrony środowiska w celu prawidłowego zachowania rodzimych gatunków fauny. Przed planowanym wyjazdem maluchy i ich rodzice bardzo sumiennie zbierały suchy chleb, kasztany, żołędzie i ziarno, które teraz uroczyście przekazały dla zwierząt w ręce myśliwych. Ogromnym zaskoczeniem był dla wszystkich fakt, że przedszkolaki zostały zaproszone na wizytę w pobliskim paśniku. Tak więc z kieszeniami wypchanymi kasztanami dzieci i ich opiekunowie udali się na wcale nie łatwą wędrówkę. Po ostatnich opadach droga była pełna mokrych niespodzianek, po bokach widok zasłaniały wysokie zarośla, ale mimo to nikt nie marudził. Zamiast tego maluchy próbowały odgadnąć czyje ślady widzą na ścieżce, jaki ptak właśnie przeleciał nad ich głowami albo jaki to ciekawy owad schował się pod krzaczkiem. W drodze powrotnej przedszkolaki podziwiały jesienne barwy liści, próbowały nazwać mijane drzewa i niektóre rośliny oraz liczyły liczne muchomory. Po tych wrażeniach maluchy bardzo zgłodniały. Na szczęście po dotarciu do Hubertówki okazało się, że na wszystkich czekała już gorąca herbata i kiełbaski. Następnie z pełnymi brzuchami przedszkolaki dały upust swojej energii. Teraz w ruch poszły piłki, skakanki, gumy i hula- hopy. Czas szybko mijał na zabawie i nikt nie pytał kiedy wracamy do szkoły. Jednak w Oleśnicy czekali zniecierpliwieni rodzice. Trzeba było powoli szykować się do powrotu. Tymczasem jeszcze na koniec dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki z okazji Dnia Chłopca. Były więc prezenty i słodkie "małe co nie co" dla wszystkich uczestników wyprawy. Naszymi przewodnikami po lesie byli przedstawiciele Koła Łowieckiego "Sokół", którym ogromnie dziękujemy za gościnę i ciekawe opowieści. Darz Bór braci łowieckiej - składają przedszkolaki, ich rodzice i wychowawcy z oleśnickiej Szóstki./rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

     

     


  Sprzątanie Świata 2010

W tegorocznej akcji klasy 1-3 sprzątały i porządkowały tereny wokół naszej szkoły.
Uczniowie klas 4d, 5d i 6d wzięli udział w sprzątaniu lasów w okolicach Sokołowic /Gęsia Górka/ i Miodar. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem porządkowali tereny leśne łącząc przyjemne z pożytecznym - utrwalali nazwy warstw lasu, nazwy drzew liściastych i iglastych, rozpoznawali grzyby. Na zakończenie akcji urządzone były ogniska z pieczeniem kiełbasek.
Pozostałe klasy 4-6 porządkowały tereny pobliskich osiedli i okolic. /Koordynator akcji - B. Pudlis/  Święto Latawca

W piątek 17 września 7 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Andrzeja Chojaczyka udało się na imprezę rekreacyjną, która odbyła się na Podzamczu w ramach XIII Dni Europy. Własnoręcznie wykonane przez siebie kolorowe konstrukcje latające zademonstrowali w konkursie, który odbył się pod patronatem Europoseł Lidii Geringer de Oedenberg. Kolorowe latawce ozdobiły na chwilę oleśnickie niebo. Paweł Urban z kl. 6b i Adrian Uznański z kl. 5b zostali nagrodzeni. Marcin Tyrakowski z kl. 5b otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Jedną z ciekawszych nagród był kartonowy model Bramy Wrocławskiej.

     


JUŻ W SZKOLE

1 września o godz. 9.00 na uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2010/2011.
W tym roku nasza szkoła będzie obchodziła Jubileusz XXV-lecia działalności.Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2007/2008