W tym miejscu prezentujemy sylwetki wybitnych uczniów naszej szkoły

    Daniel Kowalski

Wszechstronny sportowiec


Daniel Kowalski jest uczniem kl. 3b. Od zerówki wiemy, że jest najwyższy i najszybszy w naszej klasie i nie tylko... Mimo młodego wieku jest sportowcem z wieloma osiągnięciami. Od trzech lat trenuje pływanie w MKP Atol, bierze udział w mittingach i zawodach w Polsce i za granicą.
Już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Jego ulubiona konkurencja to 100 m stylem grzbietowym.
W międzynarodowych zawodach w Berlinie zajął V miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym, a w III Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Pawłowicach zajął I miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym.
Ważnym osiągnięciem było też zajęcie I miejsca w V GRAND PRIX OLEŚNICY w pływaniu szkół podstawowych w kat. chłopców klas III (25m stylem dowolnym).
Daniel lubi też i trenuje piłkę nożną i lekkoatletykę. W tym roku brał udział w Finale Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zajął tam II miejsce.
Należy podkreślić fakt, że Daniel biegał z klasami V i VI. Podobnie w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dwuboju nowoczesnym zajął XI miejsce w kategorii klas V-VI.
Zajął też I miejsce w Mistrzostwach Oleśnicy w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii chłopców kl.III i IV.
Daniel jest bardzo sympatycznym, koleżeńskim, utalentowanym i skromnym chłopcem. Podziwiamy go za wytrwałość, zaangażowanie i ogromny trud włożony w codzienne treningi, jesteśmy dumni z jego sukcesów i prosimy o więcej. /Wychowawczyni Beata Michalak, koledzy i koleżanki z kl.3b/


Daniel w roku szkolnym 2013/2014 jest uczniem klasy 4b i na co dzień trenuje pływanie w klubie MKP ATOL Oleśnica. Jako pływak odnosi znaczące sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. W listopadzie z zawodów w Berlinie wrócił z dwoma złotymi medalami i jednym brązowym. Zająl I miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym i dowolnym w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie
Sportowe sukcesy odnosi również w lekkiej atletyce. 12 kwietnia w Oleśnicy wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii klas IV.
Daniel Kowalski to sportowiec z wielką pasją. Życzymy mu dalszych znaczących sukcesów.

   


Sukcesy sportowe Daniela

Sukcesy sportowe Daniela cd


    Wojciech Cyran

Laureat konkursów ogólnopolskich


Wojciech Cyran uczeń klasy 6d zaskakuje nas coraz nowymi sukcesami. W roku 2011/2012 zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Olimpus". W ogólnopolskiej olimpiadzie przyrodniczej zajął 11 miejsce. W roku bieżącym potwierdził swoje umiejętności uzyskując tytuł laureata w tym samym konkursie, zajmując 4 miejsce w kraju. W ogólnopolskim konkursie przyrodniczym "Multitest" zajął również wysokie 8 miejsce w kraju.

Jednak największym jego osiągnięciem jest uzyskanie tytułu laureata X Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Zdolnego Ślązaczka".

Wyróżnia go pasja i radość uczenia, a kolejne sukcesy dopingują go do jeszcze wytrwalszej pracy. Pochwalić należy jego ambicję i chęć ciągłego doskonalenia. Wojtek lubi stawiać sobie ciągłe wyzwania, próbuje projektować różne wynalazki, na razie w teorii. Kto wie, czy jego pomysły nie znajdą odzwierciedlenia kiedyś w przyszłości. Ułożył również samodzielnie dwie gry komputerowe. Lubi rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki, wykonywać zadania, gdzie wykorzystuje się logiczne myślenie. Wśród nich są również szachy. Ponadto z gier sportowych podobają mu się te, które wymagają niezwykłej precyzji i i dokładności wykonania lub szukania odpowiedniej taktyki takie jak: kręgle, bilard czy mini-golf. Wojtek osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Reprezentuje wysoki poziom zdolności ogólnych, przewyższa pod względem intelektualnym swoich rówieśników, posiada zdolności do efektywnego uczenia się rzeczy nowych. Szczególnie lubi matematykę i przyrodę. Prezentuje zawsze wzorową postawę w zachowaniu. Cieszymy się wraz z nim z jego sukcesów./B. Pudlis/


    Jakub Krzekotowski

Uczeń z talentami i pasjami


Jakub Krzekotowski jest uczeniem klasy 3c. Już na początku klay pierwszej dał się poznać jako kulturalny, koleżeński, skromny, pełen zainteresowań i pasji chłopiec. Co roku zostaje obdarzony przez klasę zaufaniem i godnie pełni funkcję przewodniczącego klasy.
Od pierwszych dni nauki w naszej szkole zasłynął jako świetny aktor, recytator i organizator wielu klasowych uroczystości.
Jednak nnajwiększą pasją Kuby jest matematyka. Ciągle rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w zajęciach Koła Matematycznego i pracując własnym, indywidualnym rytmem na lekcjach matematyki. Zadziwia mnie i kolegów swoją radością uczenia się, wytrwałością i chęcią osiągania sukcesów. W tym roku szkolnym do jego największych osiągnięć należy zaliczyć:
15 m-ce w Ogólnopolskim konkursie "Meditest"
1 m-ce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym
3 m-ce w Miejskim Konkursie Ortograficznym
3 m-ce w Konkursie Ortograficznym o nagrodę BURMISTRZA
1 m-ce W SZKOLNYM kONKURSIE MATEMATYCZNYM "WESOŁE MYŚLENIE"
1 m-ce W II ETAPIE MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "WESOŁE MYSLENIE" i 4 m-ce W FINALE
LAUREAT 10 JUBILEUSZOWEGO REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-PLASTYCZNEGO "LAS MOIM DOMEM I PRZYJACIELEM" POD PATRONATEM BEATY KEMPY I BURMISTRZA MIASTA SYCÓW".
Jest również współautorem dwóch książek napisanych wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy: "Magiczne podróże" i "Przygoda moja wielka". Jest również autorem okładki do pierwszej z nich.
Brał udział w spektaklach teatralnych "Mały książę" i "Kot w butach".
Jesteśmy dumni z Ciebie Kubo i życzymy Ci wielu wspaniałych sukcesów.
Wychowawca klasy Jolanta Potępa oraz koleżanki i koledzy z 3c.


    Barbara Steblecka

Laureatka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych


Barbara Steblecka ma niezwykły talent aktorski, lubi wcielać się w różne role. Należy do szkolnego teatru muzycznego "Żaki", bierze udział w licznych przedstawieniac . Recytacja wierszy to jej prawdziwa pasja. Często uzyskiwała tytuł laureata konkursów recytatorskich. Największy sukces osiągnęła w maju 2013roku, zdobywając wyróżnienie w Finale XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". A oto niektóre pozostałe sukcesy naszej młodej artystki:
- III miejsce w Finale Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych F-ART w Kłodzku i tytuł laureata w Powiatowym Przeglądzie Grup Teatralnych
- I miejsce w VII Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara,
- tytuł laureatki w miejskich eliminacjach XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w roku szkolnym 2012/2013 i 2011/2012
- tytuł laureatki w Eliminacjach Powiatowych XVIII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"
- I miejsce w Międzyszkolnym Językowym Konkursie Recytatorskim
Aktorskie zdolności Basia pokazała także podczas szkolnej edycji imprezy "Mam talent", kiedy brawurowo przedstawiła pantomimę "Klasówka" i otrzymała tytuł laureata.
Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy następnych. Może za kilka lat zobaczymy Basię na deskach prawdziwego teatru i na ekranach kin? /J. Kajmowicz/


    Olena Niszczak

Laureatka konkursów literackich i utalentowana poetka


Olena Niszczak to niezwykle utalentowana literacko uczennica. Obdarzona wielką wrażliwością i wyobraźnią potrafiła czarować słowami i sprawić "by język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa". Swoje umiejętności i literacki talent wykorzystywała biorąc udział w wielu konkursach humanistycznych i odnosiła w nich wspaniałe sukcesy:
- I miejsce w kategorii "wiersz" w V Powiatowy Konkurs Literacki "Przyjaźń nie zna granic"
- I miejsce w międzyszkolnym konkursie literackim "Uwielbiam i znam baśnie braci Grimm"
- tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu "Życzenia dla Oleśnicy"
Jesienią 2010 roku w PSM w Oleśnicy odbył się wieczór poetycki Oleny. Wiersze nastolatki recytowano przy akompaniamencie gitar, na których zagrali uczniowie szkoły muzycznej, w której dziewczynka uczy się gry na tym instrumencie. Pisanie wierszy jest prawdziwą pasją Oleny, przed kilkoma laty udało się nawet wydać jej autorski tomik.
Olena jest osobą niezwykle skromną, koleżeńską, pogodną. Z pewnością może stanowić wzór do naśladowania. /J. Kajmowicz/


    Mateusz Śliwka

Absolwent w roku szkolnym 2010/2011 z najwyższą średnią w szkole równą 5,73 oraz wzorowym zachowaniem.


Mateusz to wszechstronnie uzdolniony chłopiec. Świetnie radzi sobie z przedmiotami humanistycznymi, jest także doskonałym matematykiem i sportowcem.
Podczas całego cyklu nauki w naszej szkole brał udział w licznych konkursach na szczeblu miejskim i powiatowym, w których odnosił znaczące sukcesy. Podsumowując tylko rok szkolny 2010/2011 warto wymienić następujące osiągnięcia:

  • X Powiatowy Konkurs Humanistyczny "W świecie Słowa" - Laureat etapu miejskiego,
  • II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Polscy nobliści - wzorem do naśladowania" - II miejsce drużynowo,
  • "Liga zadaniowa dla szkół podstawowych powiatu oleśnickiego" - II miejsce drużynowo,
  • Eliminacje Międzypowiatowe IMS w Minipiłce Koszykowej - II miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w Minipiłce Ręcznej - III miejsce.

W szkolnym konkursie interdyscyplinarnym "Uczeń z Szóstki na szóstkę" zajął drugie miejsce, co jest potwierdzeniem jego szerokiej wiedzy z wielu dziedzin.
Mateusz to skromny, wesoły nastolatek. Podczas nauki w naszej szkole cieszył się dużym uznaniem wśród kolegów i nauczycieli. W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie powierzyli mu bardzo odpowiedzialną funkcję Przewodniczącego Parlamentu Uczniowskiego. Reprezentował szkołę w Poczcie Sztandarowym podczas ważnych uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Swoim zachowaniem stanowił wzór do naśladowania dla wszystkich uczniów./B. Rojek/


    Aleksander Bylicki

Finalista imprezy "Mam talent" w roku szkolnym 2010/2011.


Zaskoczył wszystkich fenomenalną umiejętnością szybkiego układania kostki Rubika. Od roku reprezentuje społeczność speedcuberską, która rywalizuje między sobą w szybkim układaniu kostek Rubika na różnego rodzaju zawodach oficjalnych i nieoficjalnych. Speedcubing stał się w pewnym sensie dziedziną sportu w Polsce i na świecie. Rekord Olka w układaniu tradycyjnej kostki 3x3x3 wynosi 17,79 s, co daje mu 158 miejsce w Polsce w rankingu nieoficjalnym.
Olek jest właścicielem kolekcji 23 kostek różnego typu: 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6. Ponadto posiada nietypowe kostki takie jak: Megaminx, Pyraminx, Mirror Block, Rubiks Magic, Square-1, Rubics Snake, Siamese Cube. Potrafi je układać jedną ręką, dwiema i trochę stopami. Wśród kategorii rozgrywanych na świecie występuje również układanie z zamkniętymi oczami, co wydaje się wręcz niemożliwe.
Aleksander jest bardzo dobrym uczniem i wciąż szuka dodatkowych wyzwań dla swojej zręczności i umysłu. Dla nas jest mistrzem, podziwiamy go i gorąco mu kibicujemy. Wielu rówieśników chciałoby mu dorównać. /M. Olszewska/


    Zuzanna Gołębska

Laureatka Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk"


Dnia 30 października 2009 na posiedzeniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zatwierdzono listę laureatów IX edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk". Projekt ten służy uzdolnionej młodzieży na terenie naszego województwa Kapituła rozpatrzyła ponad 500 wniosków. Ocena wniosków była skomplikowaną i wielostopniową procedurą, a ostateczny wynik zależał od wielu czynników. Warto dodać, że nie polegała ona na prostym rankingu średnich ocen kandydatów i ilości zdobytych przez nich dyplomów. W konkursie najwyżej oceniani są "kandydaci z osobowością", uczniowie wytrwale pracujący nad rozwojem własnych talentów, ale i dostrzegający potrzeby innych, zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności (klasy, szkoły, miejscowości, regionu). Przyznano 53 stypendia.
Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VIa Zuzanna Gołębska z naszej szkoły. Stypendystka to uczennica, która osiąga celujące wyniki w nauce, cechuje ją niesamowity głód zdobywania wiedzy. Wszechstronność zainteresowań dziewczynki przynosi rezultaty w postaci wielu nagród i wyróżnień. Pisze wiersze i wygrywa konkursy matematyczne, uczęszcza na zajęcia koła ceramicznego i pasjonuje się pająkami. Uczy się języków, chodzi do szkoły muzycznej, zdobywa nagrody na konkursach recytatorskich, poszerza wiedzę o regionie. Interesuje się fotografią. Praca nad własnym rozwojem idzie w parze z działalnością na rzecz społeczności szkolnej i pozaszkolnej. Była aktywnym członkiem samorządu szkolnego, kwestowała na rzecz PCK i LOP. Poświęca czas na pomoc koleżeńską. Reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym. Prowadzi apele i uroczystości szkolne. Zaraża rówieśników swoimi pasjami. Działania dziewczynki na rzecz samorozwoju, kreatywność, staranność i odpowiedzialność za powierzone zadania stawiają ją jako niedościgły wzór dla rówieśników. Akt stypendialny został wręczony Zuzannie w trakcie Gali Stypendialnej 16 listopada 2009 w Filharmonii im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. W uroczystości laureatce towarzyszyli: mama - Beata Gołębska, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej - Maria Susidko, Dyrektor SP6 - Emil Matuszak oraz wychowawczyni Bożena Łukoszko. / B. Łukoszko /


  Borys Salik - sportowiec

Podczas szkolnej edycji "Mam talent" mieliśmy okazję poznać kilku uczniów wyróżniających się w społeczności szkolnej niezwykłymi umiejętnościami i zdolnościami. Jednym z nich jest uczeń klasy 6A Borys Salik. Skromny, nieśmiały, zawsze uśmiechnięty chłopak jest dumą swojej rodziny, szkoły i miasta. Pod okiem trenera Wojciecha Zawadzkiego od trzech lat trenuje pływanie na oleśnickim Atolu. Osiąga wspaniałe wyniki.
Warto wspomnieć choćby tylko sukcesy minionego roku:
- v-ce mistrz Polski na dystansie 200m stylem grzbietowym
- v-ce mistrz Polski na dystansie 100m stylem grzbietowym
- III miejsce na mistrzostwach Polski na dystansie 50m stylem dowolnym
- II miejsce na międzynarodowym mitingu pływackim w Berlinie na dystansie 50m stylem motylkowym
- siedem złotych medali na World Sports Festival 09 w Wiedniu
- w klasyfikacji generalnej najlepszy zawodnik World Sports Festival 09 w Wiedniu
- najlepszy zawodnik w roku 2009 w okręgu dolnośląskim i lubuskim
Od 1 września 2009 Borys został powołany w skład kadry narodowej młodzików. Burmistrz Miasta Oleśnica za promocję naszego miasta w kraju i za granicą uhonorował go nagrodą rzeczową.
W ostatnim czasie (15 -17stycznia 2010r) na Zimowych Mistrzostwach Polski Trzynastolatków w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył srebrny i brązowy medal. Zapewne będziemy mieli jeszcze wiele okazji cieszyć się z jego osiągnięć.
Należy dodać, że sukcesy chłopca wymagają od niego i jego najbliższych wielu wyrzeczeń i nakładów finansowych. Codzienne treningi, częste wyjazdy na zawody, profesjonalny strój, specjalna dieta, to wszystko finansowane jest przez rodziców Borysa.
Dobrze byłoby gdyby znaleźli się chętni do sponsorowania sukcesów młodego sportowca. Jego pasja jest dla rówieśników doskonałym przykładem, w jaki sposób można i warto spędzać wolny czas. /B. Łukoszko/