Aktualności sportowe

Turniej Tenisa Stołowego

13 marca 2009 roku odbył się kolejny Turniej Tenisa Stołowego - debel "Uczeń + rodzic". Celem tego sportowego spotkania była integracja z rodzicami i aktywne spedzenie czasu wolnego.
W turnieju wzięło udział dziesięć par.
I miejsce zdobył Łukasz Kryczka i tato Marek
II miejsce Julia Hałapacz i tato Grzegorz
III miejsce Michał Doliński i tato Grzegorz
Zwycięzcy otrzymali Puchary i dyplomy, a dzieci nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju były: p. B. Salik i I. Kamińska

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

Dnia 4 lutego 2009 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt wygrała uczennica kl. 5 d Julia Hałapacz
II miejsce zajęła uczennica klasy 6d Ada Taciak a III miejsce uczennica klasy 6e Kryspina Gmyrek.
W kategorii chłpców I miejsce zajął Kamil Kruszyński z kl. 6d
II miejsce Piotr Nowak z kl. 5, a III miejsce Wojtek Mazur z kl. 6c.
Organizatorami Turnieju byli: I. Kaminska i D. Świerczyński.
Dnia 12 lutego 2009 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Oleśnicy w Tenisie Stołowym zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.
Skład drużyny: Ada Taciak, Julia Hałapacz, Patryk Pustół i Kamil Kruszyński. /I. Kamińska/

Mistrzowskie drużyny
Uczniowie klas szóstych zakończyli rozgrywki w minipiłkę ręczną. Dziewczynki zdobyły Mistrzostwo Oleśnicy oraz wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu. SKŁAD DRUŻYNY: Pawłuszek Patrycja, Polus Edyta, Sobiegraj Patrycja, Taciak Adrianna Zadka Adrianna, Zuzanna Mielczarek, Kryspina Gmyrek, Sandra Zawiślak, Aleksandra Warszawska
Opiekun drużyny - p. Benita Salik
W dniu 15 stycznia 2009 reprezentacja chłopców klas VI zdobyła również Mistrzostwo Oleśnicy. Kilka dni później 04 lutego chłopcy wywalczyli Mistrzostwo Powiatu Oleśnickiego wygrywając w finale z drużyną z Sokołowic. W dniu 25 lutego 2009 odbył się kolejny etap rywalizacji. W Obornikach Śląskich chłopcy pokonali SP Cieszków (14:3) i ulegli drużynie gospodarzy (9:11) zajmując ostatecznie IV miejsce w Finale Międzypowiatowym IMS w minipiłce ręcznej.
SKŁAD DRUŻYNY: Sebastian Idziorek, Wojciech Mazur, Kamil Kołbuc, Hubert Wesołowski, Patryk Pustół, Kamil Kruszyński, Piotr Pietruszewski, Jakub Soszyński, Krzysztof Szymanek, Dawid Sołtowski, Wojciech Hałapacz, Jakub Galik, Szymon Kurzawa
Opiekun drużyny - p. Robert Banasik /R. Banasik/

Mistrzostwa w Mini koszykówce Dziewcząt

Dnia 3 listopada odbyły się MIstrzostwa Oleśnicy w Mini Koszykówce Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce awansując do zawodów powiatowych.
12 listopada drużyna II miejscem wywalczyła awans do Finałów Międzypowiatowych.
4 grudnia w Wołowie rozegrano FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWY. Dziewczęta ostatecznie zdobyły II miejsce
Skład drużyny: Patrycja Sobiegraj, Ola Warszawska, Ada Zadka, Sandra Zawiślak, Edyta Polus, Magda Siwecka, Patrycja Pawłuszek, Kasia Smolarczyk, Ada Taciak, Patrycja Idziorek, Kryspina Gmyrek i Daria Cieśla. Opiekun drużyny: B. Salik
/B. Salik/

25 września 2008 odbyło się Wodne Grand Prix Oleśnickich Szkół Podstawowych

Uczniowie z klas IV - VI naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w zawodach pływackich zorganizowanych o Puchar Burmistrza Oleśnicy. Organizatorem zawodów na basenie w aquaparku był Miejski Klub Pływacki z Oleśnickim Parkiem Wodnym i Urzędem Miasta Oleśnicy. Przechodni puchar drużynowo wygrali zawodnicy z naszej szkoły.
Najlepszy zawodnik mistrzostw Borys Salik otrzymał Puchar ufundowany przez firmę Daskopol.

Oto wyniki rywalizacji naszych uczniów:
Z kl. 3 - Paula Salik zajęła 2 miejsce w stylu grzbietowym i 2 miejsce w stylu dowolnym, Kamila Halska zajęła 3 miejsce w stylu klasycznym
Z kl. 4 - Sabina Czapor zajęła 2 miejsce w stylu klasycznym, a Adam Pietruszewski 3 miejsce w stylu dowolnym
Z kl. 5 - Borys Salik zajął 1 miejsce w stylu grzbietowym i 1 miejsce w stylu dowolnym, a Katarzyna Kłak zajęła 3 miejsce w stylu grzbietowym.
Z kl. 6 - Patrycja Sobiegraj zajęła 1 miejsce w stylu grzbietowym, Patrycja Pawłuszek 2 miejsce w stylu klasycznym i 2 miejsce w stylu dowolnym, Krzysztof Suchański zajął 2 miejsce w stylu grzbietowym i 2 miejsce w stylu klasycznym, Maciej Mazur zajął 2 miejsce w stylu klasycznym.
Głównym celem organizatorów była popularyzacja sportu pływackiego.
Najlepszym pływakom życzymy dalszych sukcesów.