Turnieje Siatkarskie
W kwietniu zostały rozegrane Turnieje Siatkarskie chłopców i dziewcząt. Uczniowie wystąpili w trzech kategoriach:
- klasy IV - "dwójki
- klasy V - "trójki"
- klasy VI - "czwórki"
Pierwszym etapem rozgrywek były zawody miejskie, w których "dwójki" dziewcząt klas IV zajęły I miejsce, a "trójki" i dziewcząt i chłopców klas V zajęły II miejsce.
Pierwsze dwa miejsca z każdej kategorii awansowały do zawodów powiatowych, które odbyły się w Sycowie. Pierwsze miejsca nagradzane awansem do dalszych rozgrywek wywalczyły dziewczęta z klas IV i V.
Największy sukses na Zawodach Międzypowiatowych odniosły dziewczęta z klas IV zajmując II miejsce i awansując do Finału Strefy Wrocławskiej, który odbył się we wrocławskiej SP50.
Nasza reprezentacja w składzie: Julia Hałapacz z kl. 4d, Ada Zarzycka z kl. 4e, Anita Żarecka z kl. 4e, Martyna Żarecka z kl. 4e i Natalia Olczak z kl. 4d (opiekun I. Kamińska) zajęła II miejsce, zdobywając brązowe medale.

Zawodniczkom i trenerce serdecznie gratulujemy

IV Turniej Tenisa Stołowego
Dnia 2 kwietnia 2008 roku odbył się Turniej Tenisa Stołowego - debel "Uczeń - Rodzic"
W turnieju wzięło udział 11 par sportowych. Turniej miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zaangażowanie rodziców do wspólnej zabawy.
I miejsce zdobyli: Patryk Pustół i tato Piotr Pustół
II miejsce: Kamil Kruszyński i tato Grzegorz Kruszyński
III miejsce Marcin Matyszczak i tato Wojciech Matyszczak
Uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
Organizatorkami turnieju były panie: Iwona Kamińska i Benita Salik

W bieżącym roku szkolnym 2007/2008 uczennice naszej szkoły odniosły znaczący sukces sportowy, uczestnicząc w rozgrywkach w minikoszykówkę organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Rozegrały mecze z wieloma rywalami, i tak:
- 20.11.07 w sali sportowej SP 2 w Oleśnicy zdobyły Mistrzostwo Oleśnicy awansując do zawodów powiatowych,
- 27.11.07 zwyciężyły w zawodach powiatowych awansując do Finału Międzypowiatowego (eliminacje),
- 10.12.07 wygrały eliminacje i awansowały do ścisłego Finału Międzypowiatowego,
- 14.12.07 w Wołowie spotkały się z dwoma najlepszymi zespołami z powiatów byłego woj. wrocławskiego, pokonując swoje rywalki awansowały do Finału Strefy Wrocławskiej,
- 18.12.07 w sali sportowej przy ul. Parkowej we Wrocławiu, zmierzyły się z dwiema najlepszymi wrocławskimi drużynami dziewcząt - po zaciętej walce wywalczyły III m. w Finale Strefy Wrocławskiej w minikoszykówce dziewcząt - brązowy medal.
Skład drużyny:
Makowska Klaudia, Gil Karolina, Cygan Adrianna, Wiśniewska Joanna, Boryczka Katarzyna, Pudlis Paulina, Żyła Aleksandra, Głuch Karina, Franken Saskia, Niełacna Blanka, Kruszyk Maja, Sobiegraj Patrycja, Polus Edyta.
Opiekun drużyny - mgr Iwona Kamińska