KWIECIEŃ
Uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy zakończyli zmagania w minipiłce siatkowej, w kategorii "dwójek". Klasy IV rozgrywają swoje mecze na boisku o wymiarach 3X5 metrów, przy siatce zawieszonej na wysokości 200 centymetrów. Spotkania rozgrywa się do dwóch wygranych setów, w każdym secie na boisku przebywa 2 zawodników. W ewentualnej trzeciej, decydującej partii, do gry wyznacza się, spośród całej szóstki, tylko trzech graczy /dwóch grających i rezerwowy/.
Reprezentacja SP 6 rozpoczęła rywalizację sportową 02.03.2010 od zdobycia Mistrzostwa Oleśnicy, pokonując uczniów SP 2, SP 4 i SP 7. Kolejnym etapem było zdobycie w Sycowie 16.03.2010 Mistrzostwa Powiatu. Wygraliśmy z SP 1 Syców, SP Ligota Polska, SP Goszcz i SP Stradomia Wierzchnia. Ten ostatni pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne było rozegranie trzeciego seta. Prowadzenie zmieniało się, co chwila, każda z drużyn miała kilka piłek meczowych. Po kilkunastu remisach to do nas jednak uśmiechnęło się szczęście i ostatecznie wygraliśmy 26:24. Po dziesięciu dniach udaliśmy się do Oławy na Finał Międzypowiatowy. W eliminacjach pokonaliśmy SP 8 Oława i SP 1 Wołów. W finale po pokonaniu SP Stradomia Wierzchnia musieliśmy uznać wyższość SP 2 Milicz. Zdobycie drugiego miejsca pozwoliło nam na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Finał Strefy Wrocławskiej odbył się 20.04.2010 w SP 50 we Wrocławiu. W tej fazie rozgrywek spotykają się cztery, najlepsze zespoły z terenu byłego województwa wrocławskiego. Pierwszy mecz nie ułożył się po naszej myśli, przegraliśmy z gospodarzami i jak się później okazało z triumfatorami całych zawodów. W kolejnym spotkaniu nie daliśmy już szans drużynie SP 23 Wrocław, pokonując ich pewnie i gładko 2:0. Ostatecznie wywalczyliśmy III miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej IMS w Minisiatkówce /chłopcy - dwójki/.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Grają w niej uczniowie, którzy bawią się w minisiatkówkę tylko na lekcjach wychowania fizycznego i raz w tygodniu na zajęciach SKS. Od początku rywalizacji drużyna rozegrała 13 spotkań, przegrywając tylko dwa mecze. Chłopcy lubią to, co robią i mają do tego talent. Brawo!!!

Skład drużyny: Aleksander Chojnacki, Mateusz Kosmala, Tomasz Kruła, Bartłomiej Kruszyński, Marcin Kryczka /kpt./, Mateusz Świątek. Opiekun drużyny: Robert Banasik
R. Banasik

MARZEC
Już po raz siódmy w naszej szkole nauczyciele kultury fizycznej zorganizowali Turniej Tenisa Stołowego Debel.
Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy walczyli o Puchar Dyrektora Szkoły. W całym tym wydarzeniu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy stole do gry w jednej parze już od siedmiu lat stają ramię w ramię nasi uczniowie razem z wybranymi rodzicami. Zdarza się, że do sportowych zmagań zgłaszają się także mamy naszych młodych sportowców. Wówczas pozostała rodzina sumiennie dopinguje zawodników. Tegoroczny turniej zorganizowały i przeprowadziły 12 marca panie Iwona Kamińska i Benita Salik, nauczycielki kultury fizycznej. Tak jak w każdym konkursie także i teraz rodzinne pary wywalczyły swoje miejsca na podium:
I miejsce - Grzegorz i Robert Zaborowski
II miejsce - Michał i Grzegorz Dolińscy
III miejsce - Artur i Robert Bentkowski
IV miejsce - Weronika i Maciej Kaleciński
V miejsce - Łukasz i Bogdan Filipiak
VI miejsce - Paula i Wojciech Salik
Na zakończenie turnieju wszyscy zwycięzcy otrzymali zasłużone Puchary i pamiątkowe dyplomy, natomiast młodsi zawodnicy dodatkowo zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci sportowych koszulek. /Rzecznik prasowy szkoły: I. Żurawska/

20.11.209 Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce
Dziewczęta zajęły II miejsce.
3.11.2009 Mistrzostwa Oleśnicy w Mini Koszykówce
Dziewczęta zajęły II miejsce, a drużyna chłopców III miejsce.

30.10 2009 Międzygminne Biegi Przełajowe
Nasza szkoła była najliczniej reprezentowana /120 uczniów/ i zajęła II miejsce wśród szkół podstawowych.
7.10.2009 II Grand Prix Oleśnickich Szkół Podstawowych w Pływaniu o Puchar Burmistrza.
I miejsce drużynowo
I miejsce sztafeta 3x50 m stylem dowolnym.
Skład sztafety: Borys Salik, Paula Salik i Sabina Czapor.
6.10. 2009 Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym.
Drużyna w składzie Borys Salik i Konrad Brzozowski wywalczyła VII miejsce.

19 września odbył się Bieg Uliczny o Memoriał B. Psujka.
Nasza szkoła zdobyła drużynowo II miejsce.

15.15-16.45 - IV klasa chłopcy - Robert Banasik

14.30-15.30 - V klasa chłopcy - Benita Salik